První třetina nepřinesla zápasu skoro nic. Kromě pár přesilovek a samostatných úniku bez branek skončila za stavu 0:0. To se ovšem nedá říct o té druhé! Dostali jsme se 3x do početní výhody, ani jednou jsme ale nebyli schopni využít. Následně byl přidělen samostatný nájezd pro domácí Kozli, a tak se chopili vedení 1:0. Do třetí třetiny jsme nastupovali ve hře 5 na 3. Toho jsme využili a srovnali na 1:1. Hra začala nabírat na obrátkách a na tvrdosti. Vzniklo pár potyček a následných vyloučení. Po jednom z nich se podařilo uniknout Petru Haškovi a poslal nás tím do vedení na 1:2. Toto skóre nám už zápas vyhrálo, ale moc nechybělo a mohlo být jinak. Během posledních chvil Kozlové v šesti hráčích na ledě vstřelili gól, který byl ale vyhodnocen jako neplatný po zaznění sirény. Tudíž odcházíme jako vítězný celek a vezeme domů 3 body!

SC Marimex Kolín - LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: . 31. Koukal (TS) – 41. Z. Doležal (Ostřížek, Hanousek), 49. Hašek


Rozhodčí: . Roman Svoboda, Tomáš Mejzlík – Jakub Dědek, Jakub Maňák.


SC Marimex Kolín: Soukup (Tichý) – Pinkas, Kolmann (A), Hampl, Gaspar, Piegl, Naar, Šedivý – Dlouhý, Skořepa, Pajer – Ouřada, Koukal (C), Z. Král (A) – Síla, P. Moravec, Vrhel – D. Šedivý, Morong, Gajda.


LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Štipčák) – Hanousek, Šidlík, Poledna, Drtil, Krejčí, Forman, Pěnčík – V. Burian (A), Ostřížek, Hašek – Illéš, Račuk, Z. Doležal – Jiránek (A), Pitule, Fronk – Antoníček, Venkrbec (C), Maruna.


 • Vyloučení
  11:5
 • Využití
  0:1
 • V oslabení
  0:1
 • Diváci
  812
 • Střely na branku
  21:26
 • Průběh utkání
  1:0, 1:2

Zápas začínal v poklidu. Po útočné akci Maru Račuka se šel posadit na dvě minutky Matouš Venkrbec. Během této přesilovky se Kolínu téměř nepodařilo dostat do pásma. První výrazná šance přicházela v 11té minutě ze strany Kozlů, kdy se před prázdnou brankou objevuje Koukal, přihrávku ale neobdržel. Čtyři minuty před koncem první dvacky se ještě zapotil Jarda Pavelka, ke kterému se dostala útočná dvojice Skořepa a Pajera. Na poslední dvě minuty třetiny si šel na trestnou odpočinout Aleš Poledna. Domácí tuto přesilovou hru již vzali zodpovědněji, i přesto se ale ke konci podařilo vyhodit prvnímu trestanci Matouši Venkrbcovi, a tak se první dvacetiminutovka uzavírá.

Ze začátku jsme si doplnili počty, když nám skončilo oslabení. Domácí šli do přečíslení, střela ale na štěstí pro nás neprošla a hra pokračovala zpět dopředu. Hra začala být nahoru a dolů, branky ale nepadali. Přišla čtvrtá minuta druhé části a s ní také možnost si vyzkoušet přesilovou hru. Po výborné souhře se ke střele dostal Zdena Doležal, Soukup ale chytá. Bezprostředně poté tečuje Venkrbec a Kolín s velkým štěstím zvládl toto oslabení bez inkasovaného gólu. Sotva nám početní výhoda skončila, šel se posadit opět další z Kozlů Petr Koukal. Během této přesilovky jsme vyvíjeli obrovský tlak, ale gól ne a ne padnout. Jak kdyby se vrátil čas a opět se sotva dostavil pátý Kolínský hráč na led si šel jiný sednout. Tentokrát to byl Lukáš Pajer. V této přesilovce nás ale bránili o poznání lépe. Několik vyhozených puků a nakonec únik 3 na 2, se kterým si parádně Jarda v brance poradil. Obrovská chyba z naší strany se odehrála ve třicáté minutě zápasu, kdy byl faulován Lukáš Pajer a domácí klan dostává trestné střílení, které měli úspěšné a dostali se do vedení 1:0! Tato branka je nakopla a začali být mnohem aktivnějším týmem. Po dlouhé odmlce se provinil Peťa Šidlík a tak se na dvě minuty posadil. Během toho se dostal do samostatného úniku Vilém Burian, skórovat se mu ale nepodařilo. Posadit se šli těsně po sobě dva z Kozlů, a tak jsme si šli zahrát 5 na 3. Tato přesilovka se z většiny přelije do poslední části.

Je tu poslední dvacka a na led se postavil Ostřížek, který svojí dělovkou trefuje beton brankáře a puk se odráží na hokejku Zdenu Doležala, který střílí do odkryté brány a srovnává skóre na 1:1. Netrvalo to dlouho, než se šel posadit opět jeden z řad Kolína. Během té se nic zajímavého neodehrálo. Na ledě to začínalo být na ostří nože. Po šarvátce se šli posadit oba týmy a v závěsu za nimi jeden z Kozlů navíc. Hra tedy pokračuje 5 na 4 a rozhodně se neuklidňuje, ba naopak. Lukáš Forman napálil domácího brankáře a atmosféra houstne. Začali se dít až nepochopitelné věci, kdy se po našem faulu na Vojtěcha Silu konal další samostatný nájezd! Ten Kozlové neproměnili. Kolín se dostal do úniku na Pavelku, toho stačilo už pouze nadhodit, ale zazvonila jen tyč. V té samé chvíli se šel posadit náš hráč, ale to nás nezastavilo. Psala se čtyřicátá devátá minuta hry a v úniku 2 na jednoho se parádní prací prosadil Peťa Hašek a poslal nás do vedení 1:2. Kolín začíná zpět tlačit a otočit skóre ve svůj prospěch. Málem se mu to podařilo, když 9 minut do konce se Petrovi Šidlíkovi odráží kotouč od brusle a těsně míjí branku. Peťa Hašek nemá dost svým gólem ze samostatného úniku a bere na sebe další akci, kde jen těsně míjí svatyni domácích. Netrvalo to dlouho a do akce 2 na jednoho jsme se pustili i my, bohužel Marunovo zakončení skončilo pouze v lapačce. Dvě minuty do konce posílá Kolín svoji zeď před bránou na lavičku a zkoušejí to v šesti. Nastal extrémně sporný konec! Během poslední sekundy se puk objevil před prázdnou prostějovskou brankou a tam si ho jeden z hráčů z Kolína našel a střílí gól. Tento moment ale rozhodčí vyhodnotili jako po časovém limitu, a tak nebyla branka uznaná. Odvážíme si tedy výhru 1:2 s velice těsným koncem a další 3 body míří směrem domů.

Ohlasy trenérů

Martin Štrba - LHK Jestřábi Prostějov: Jsme rádi, že jsme to zvládli za 3 body, byl to těžký zápas od začátku až do konce. Spousta oslabení a vyloučení, někdy to je hold tak, že je to celé na křeč a na sílu, ale kluci až do posledních vteřin ukázali bojovnost a zvládli to. Zaslouží si velké díky, stejně jako ta hrstka fanoušků co přijela takovou dálku a podpořila nás. Jsme rádi, že jsme tuto vítěznou sérii prodloužili.

Petr Martínek - SC Marimex Kolín: Myslím si, že jsme podali dobrý výkon, v utkání ale rozhodly speciální formace. Věděli jsme, že soupeř má vynikající přesilovku a my jsme mu ji mockrát nabídli. To se v takovém utkání stát nemůže. Paradoxně, když hráli 5 na 3 tak jsme to ještě ubránili, s příchodem hráče na led jsme ale inkasovali. Pořád jsme věděli, že s tím zápasem můžeme něco dělat. Vedli jsme a tohle bylo jen vyrovnání. Dostali jsme příležitost v trestném střílení, které jsme bohužel neproměnili. Situace pokračovala přesilovou hrou. Namísto toho, aby jsme skórovali, tak jsme inkasovali. Myslím, že nás utkání stálo strašlivě sil, dali jsme do toho vše, co jsme mohli, ale nemáme nic. Dnes jsme zklamaní a nezbývá nám nic jiného než se z toho poučit.