První třetinu zápasu proti Třebíči pojaly oba týmy spíše klidně, a tak jsme byli svědky rozvážného dobývání jedné či druhé branky, které ale žádný gól nepřineslo. Prostřední dvacetiminutovka už byla z pohledu obou celků o poznání dynamičtější a domácím se v ní podařilo otevřít skóre utkání. Třebíč navíc své vedení navýšila v závěru zápasu, a z tamního zimního stadionu se tak vracíme bez bodového přídělu.

SK Horácká Slavia Třebíč - LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 32. Štebih (Matě. Svoboda, Horváth), 54. Ferda (Štebih), 60. Kříž (Ferda, Dočekal).


Rozhodčí: Skopal, Pilný - Jindra, Maštalíř .


SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán (Pakarinen) – Furch, Bořuta, Vodička, Štebih, Poizl, Kříž, Baláž – Ferda, Bittner (C), Dočekal – Michalčuk, Michálek, Vodný – Frömel, Berka, Maty. Svoboda – L. Stehlík, Horváth, Matě. Svoboda.


LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Štipčák) – Krejčí, Šidlík, Hanousek, Kloz, Pěnčík, Forman, Drtil – Hašek, Ostřížek, V. Burian – Illéš, Račuk, J. Veselý – Z. Doležal, Pitule, Fronk – Maruna, Venkrbec (C), Jiránek.


 • Vyloučení
  2:4
 • Využití
  1:0
 • V oslabení
  0:0
 • Diváci
  920
 • Střely na branku
  21:34
 • Průběh utkání
  3:0

Utkání v KHNP Areně hned ve druhé minutě nabídlo zajímavou akci naší třetí formace, když se puk v před brankovém prostoru dostal na hokejku Zdeňka Doležala. Ten byl ale až moc blízko brankáři Mičánovi a svou střelu tak poslal pouze do jeho betonů. V následujících chvílích jsme byli na puku aktivnějšími, obrana Třebíče ale vzdorovala naší snaze o sehrání kombinace v útočném pásmu, a tato několikaminutová pasáž tak žádnou změnu ve skóre nenabídla. Třebíčští hokejisté zahrozili v osmé minutě, kdy nikým nekrytý Matěj Svoboda dostal přihrávku z poza branky a střelou bez přípravy se pokusil překvapit Jardu Pavelku. Rána z hole domácího útočníka ale nakonec skončila vysoko nad naší klecí. Rychlým průnikem do našeho území se o pár minut později prezentoval Ladislav Bittner, který se dokázal dostat až před našeho maskovaného muže. Ten ale zvládnul vykrýt střelecký úhel a zasadil se o to, aby příznivci Horácké Slavie nemohli slavit první branku svého týmu v zápase. V závěru první dvacetiminutovky rozhodčí poprvé v zápase zasáhli do jeho průběhu a za podrážení poslali na dvouminutový odpočinek Ferdu. Tu jsme ani přes velkou šanci Doležala zužitkovat nedokázali. Oba týmy se po zbytek úvodní dvacetiminutovky až na výjimky spíše oťukávaly a systematicky hledaly cestu do útočného pásma svého soupeře. To se ale ani jednomu z celků nepodařilo, a tak jsme v Třebíči po první třetině hráli za bezbrankového stavu.

Se začátkem prostřední periody se po pravém mantinelu dral do zakončení Kuba Illéš, jeho sólo si ale Mičán dokázal pokrýt. Tato akce jako by oba týmy probudila z jakési letargie, která se nad ledovou plochou vznášela v průběhu úvodního dějství a jak naši hráči, tak domácí, začali zrychlovat svou hru. To potvrdil Petr Hašek, který se zkoušel prosadit střelou z otočky, svou ránou ale našel pouze vyrážečku třebíčského gólmana. Vzápětí jsme poprvé v zápase jedenáctého kola šli do čtyř, když za nedovolené bránění musel usednout na trestnou lavici Petr Šidlík. Početní nevýhodu jsme nicméně zvládli bez jakýchkoliv komplikací. Když už se zápas přehoupnul do své druhé poloviny, začala být o něco aktivnější Třebíč, která nakonec dokázala otevřít skóre utkání. Na konci rychlého protiútoku se nacházel Miha Štebih, kterému se podařilo tečovat letící puk a nasměrovat ho do naší branky. Domácí se vstřeleným gólem dostali do tempa a bylo znát, že by co nejdříve chtěli přidat druhou branku. Jejich plány ale hatila naše obrana dirigovaná Jardou Pavelkou. Chvíli na to jsme se opět ke slovu v útočném pásmu dostali také my a po přihrávce Petra Krejčího, který vybídl ke střele Kubu Illéše, nechybělo mnoho k tomu, aby se nám stav utkání podařilo srovnat. Se druhou sirénou jsme nakonec ale do kabin zamířili s jednobrankovou ztrátou.

Do poslední části základní hrací doby nám nezbývalo než se všemi dostupnými prostředky pokusit minimálně dohnat rozdíl ve skóre. Krátce po buly tak začalo dobývání Mičánovy branky, které v jednom z případů ránou od modré nastartoval Vojta Kloz. Po jeho pokusu se k puku dostal Honza Veselý, která operoval na svém oblíbeném místě v před brankovém prostoru, ze své pozice ale nedokázal puk zvednout nad betony brankáře Třebíče. V sedmačtyřicáté minutě se útočného faulu dopustil Ferda, a bojovat o vyrovnání tak zamířila naše přesilovková formace. Její pobyt na ledě byl ale hodně zkrácený, protože ze snahy o vybojování puku zahrál proti pravidlům Petr Hašek, a na obou stranách se tak hrálo ve čtyřech hráčích. Ani tato herní situace s sebou ale nepřinesla jakoukoliv změnu ve skóre a nadále jsme museli dotahovat jednogólové manko. Tomu však nenapomohlo další vyloučení z našich řad, které navíc bylo pětiminutové. Zákrok Tomáše Pituleho byl totiž vyhodnocen jako úder do oblasti hlavy a krku, čehož domácí dokázali využít. Během početní převahy se do naší sítě trefil Radim Ferda, který navýšil náskok Třebíče na dva góly. Jirku Fronka, který pykal za Pituleho i nadále, navíc v následujících chvílích na trestné lavici doplnil Krejčí a domácí měli k dispozici dlouho trvající přesilovku pět na tři. Tu jsme ubránit zvládli, při hře bez brankáře jsme však inkasovali třetí branku, a z Třebíče tak žádné body do tabulky nevezeme.

Ohlasy trenérů

Martin Štrba - LHK Jestřábi Prostějov: Z prohry jsme velmi zklamaní. Tady v Třebíči jsou to vždy podobné zápasy a pokud nedáme první gól, tak se na jejich ledě hraje opravdu špatně. To se potvrdilo, první gól dali domácí a pak hráli výborně z defenzivy. V posledních zápasech nás trápí koncovka, ze tří utkání máme tři góly, což opravdu není ideální bilance. Bez gólů nejde vyhrávat a musíme na tom zapracovat.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Věděli jsme o velké síle Prostějova, je to špičkový tým této soutěže. Důsledně jsme se připravovali, hráli jsme chytře v osobních soubojích a to se nám v první třetině dařilo. Hráli jsme to, co jsme chtěli. Rychle jsme se vraceli, vyhrávali jsme osobní souboje a byli jsme trpěliví. Ve druhé třetině jsme se po jednom z proti útoků dokázali prosadit. Poté jsme tam měli ještě další asi dvě gólové příležitost, ty jsme bohužel nevyužili. Snažili jsme se střílet co nejvíce, protože takto silný tým vás ke střelbě moc nepustí. Po šedesáti minutách jsme se mohli zaslouženě radovat z výhry. Ke konci zápasu jsme cítili velkou nervozitu na straně soupeře, který začal hrát víc agresivně a nám tím daroval přesilové hry. Nechtěli jsme se nechat rozhodit z jejich nervozity a hráli jsme náš styl. Za mě to byl asi náš nejlepší zápas v dosavadním průběhu sezóny.