První třetina zápasu na vsetínském Lapači nabídla jednu útočnou akci za druhou, přesto se oba týmy dokázaly prosadit až v jejím samotném závěru. Ve druhém dějství si obě mužstva opět nedávala nic zadarmo a stejně jako v úvodní periodě padl jeden gól na každé straně. Rozhodnout tak musela třetí třetina. Během ní ve vlastním oslabení skóroval Honza Maruna, který se ve správný čas trefil poprvé v sezoně a zařídil našemu týmu vítězství 3:2!

VHK ROBE Vsetín - LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 20. Jonák (Rob), 32. Hrňa – 18. J. Veselý (Jiránek), 39. Z. Doležal (Slanina), 46. Maruna (Venkrbec).


Rozhodčí: Ondráček, Mejzlík – Hanzlík, Tvrdý.


VHK ROBE Vsetín: Romančík (Žukov) – Staněk, Larsen, Smetana (A), Š. Jenáček, Petrovický, Kojo, Ďurkáč – Jonák, Bērziņš, Rob (A) – Půček, Klhůfek, Hrňa (C) – Hořanský, Kern, Jandus – Holec, Dědek, Kratochvil.


LHK Jestřábi Prostějov: Štipčák (Pavelka) – Hanousek, Šidlík, Kloz, Drtil, Krejčí, Forman, Pěnčík – Jiránek (A), Venkrbec (C), Maruna – J. Veselý, Račuk, Illéš – Slanina, Pitule, Z. Doležal – Fronk, V. Burian (A), Antoníček.


 • Vyloučení
  3:4
 • Využití
  1:1
 • V oslabení
  0:1
 • Diváci
  2044
 • Střely na branku
  42:28
 • Průběh utkání
  0:1, 2:1, 2:3

Hned po minutě zápasu na vsetínském Lapači se do útočného pásma vydal centr druhé formace, Marek Račuk, kterému na ose hřiště sjížděl pro přihrávku Kuba Illéš. Račuk to ale vzal na sebe a snažil se dostat do zakončení, to mu ale zkomplikoval jeden z domácích obránců, a tak brankář Romančík neměl žádné velké starosti. Domácí téměř okamžitě otočili hru a na druhé straně měl plné ruce práce Marek Štipčák. Ten obstál i o pár minut později, když musel likvidovat nebezpečnou střelu pětinásobného extraligového šampiona v dresu Vsetína, Erika Hrni. Hra nadále plynule velice rychle. Neviděli jsme mnoho přerušení, a to i přes to, že oba týmy se při sebemenší příležitosti hnaly do útoku. Místo zákroků některého z brankářů jsme ale po útočných akcích sledovali spíš rychlé přenesení hry a pokusy o přečíslení. Na konci první periody se do akce dostala naše přesilovková formace, která nás poslala do vedení! Po vyhraném buly jsme dokázali dostat puk do před brankového prostoru, kde odvedli skvělou práci Tomáš Jiránek a Honza Veselý! Oba dva s velkým důrazem bojovali o kotouč na vsetínském brankovišti, a právě Veselý dokázal dostat černou gumu až za brankovou čáru. Půl minuty před koncem třetiny se ale z přesilovky prosadili i domácí, a po dvaceti odehraných minutách se tak hrálo za stavu 1:1.

Také ve druhém dějství oba týmy hned ze začátku pokračovaly v útočném snažení a byli jsme svědky rychlého přenášení hry z jedné strany na druhou. Při jedné takové akci se do velké šance dostal Honza Slanina, který byl sice nikým nekrytý, brankáře Romančíka ale nepřekonal. Poté šli žlutozelení znovu do čtyř. V početní převaze Zdeněk Doležal skvěle našel přihrávkou svého spoluhráče Jirku Fronka, který ale o pár centimetrů netrefil prázdnou branku Vsetína. Už za vyrovnaného počtu hráčů na ledě o sobě dal po několikáté v zápase vědět Luboš Rob, který se prodral přes naše obránce. Rána, kterou vyslal na Štipčáka, byla ale z velkého úhlu a náš gólman si s ní bez problémů poradil. Tempo na ledové ploše nepolevovalo, a i po třiceti minutách zápasu jsme sledovali, jak si oba týmy nic nenechávají a střídavě se snaží najít cestu, kudy dostat puk do branky svého soupeře. Ve druhé polovině utkání se během jedné takové situace před naší brankou odrazil puk od nohy našeho obránce a přistál přímo na hokejce Erika Hrni, který svou okamžitou střelou poslal domácí do jednogólového vedení. V závěru prostřední dvacetiminutovky se naši hráči všemi silami snažili o vyrovnání a jejich nápor byl úspěšný! Tomáš Pitule namazal puk na hokejku Zdeňku Doležalovi, který měl na ose hřiště dostatek prostoru, vší silou se do kotouče opřel a gólem na 2:2 rozvlnil síť za zády brankáře Romančíka.

Třetí třetina tak začala za vyrovnaného stavu, což ale nebránilo tomu, aby oba týmy pokračovaly v ofenzivním koncertu. Už ve čtyřicáté druhé minutě bylo ve statistikách utkání vedeno dohromady přes padesát střeleckých pokusů a další z nich měli možnost přidat domácí v přesilové hře. Petr Krejčí totiž zatáhl za záchrannou brzdu v podobě sekání a na dvě minuty putoval na trestnou lavici. Což ale vůbec ničemu nevadilo! Ve vlastním oslabení se totiž dopředu vydal Matouš Venkrbec, který prostrčil puk na Honzu Marunu. Ten se vypořádal s dotírajícím obráncem domácích, švihnul zápěstím a střelou k pravé tyči nám zařídil vedení 3:2. O pár minut později se do své druhé velké šance v utkání dostal Jirka Fronk, který se dostával k puku v prostoru mezi kruhy. Při zpracování byl nedovoleně zahákovaný a vybojoval pro naše početní výhodu, navýšení náskoku se v ní ale nekonalo. Pět minut před vypršením základní hrací doby dostali Valaši k dispozici další přesilovku a bylo zaděláno na zajímavý závěr zápasu. Čtveřice našich hráčů ale dokázala zodpovědně uhlídat hrozící přihrávky přes osu hřiště a střely z křídel likvidoval Marek Štipčák. Devadesát sekund před závěrečnou sirénou byl na trestnou lavici odeslán Honza Maruna a Vsetín se o vyrovnání snažil v šesti. I přesto ale z Lapače odjíždíme domů bohatší o tři body!

Ohlasy trenérů

Martin Štrba - LHK Jestřábi Prostějov: Jsem moc rád, že se nám zápas proti silnému Vsetínu podařilo zvládnout, navíc na jeho domácí půdě. Zápas se od začátku nevyvíjel podle našich představ, první třetina se nám nepovedla tak jak jsme chtěli, ale podržel nás brankář. Ve druhé dvacetiminutovce jsme ale zlepšili výkon a pak rozhodly speciální formace. Dali jsme gól jak v přesilovce, tak v oslabení, přiklonilo se k nám štěstíčko a v závěru jsme to dokázali zodpovědně ubojovat.

Luboš Rob - VHK ROBE Vsetín: Ze začátku jsme měli určitou převahu, nějaké šance ze slotu, ale neproměnili jsme je. Zápas byl vyrovnaný, nastoupili proti sobě velmi kvalitní soupeři a rozhodvaly detaily. Dostali jsme gól v oslabení i při vlastní přesilovce. Jeden z rozhodujících momentů byl za stavu 2:1, kdy jsem měli dvě šance dva na jednoho, kde jsme měli odskočit na 3:1. To se ale nestalo, soupeř dokázal vyrovnat a nedokázali jsme ho dotáhnout.