V úvodní třetině zápasu proti pardubickému Dynamu jsme po většinu času byli aktivnějším týmem, za což jsme byli odměněni brankou, o kterou se z pravého křídla postaral Zdeněk Doležal! Během prostřední dvacetiminutovky ale dvakrát skórovali domácí, kterým se podařilo obrátit stav utkání ve svůj prospěch. V posledním dějství Pardubice přidaly další dvě branky, zatímco za nás se trefil pouze Tomáš Jiránek. Body ze čtrnáctého kola tak zůstávají na zimním stadionu v Chrudimi.

HC Dynamo Pardubice B - LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 27. Rákos (J. Mikyska), 38. Lichtag (Kaut, Voženílek), 45. Lichtag (Kaplan, Kaut), 46. Urban (J. Mikyska) – 14. Z. Doležal (Slanina, Pitule), 58. Jiránek (Maruna, Venkrbec).


Rozhodčí: Petružálek, Jaroš - Polák, Maňák.


HC Dynamo Pardubice B: Honzík (Vomáčka) – Zdráhal, Chabada, Kubíček, Bučko, Voženílek, Tvrdík – Hrníčko, Rákos (A), Herčík – Urban, J. Mikyska, Pochobradský – Kaplan, Kaut (C), Lichtag – Rouha, Zeman, Žálčík (A) – Paleček.


LHK Jestřábi Prostějov: Štipčák (Pavelka) – Hanousek, Šidlík, Kloz, Drtil, Krejčí, Forman, Pěnčík – Fronk, Ostřížek, V. Burian (A) – J. Veselý, Račuk, Illéš – Slanina, Pitule, Z. Doležal – Jiránek (A), Maruna, Venkrbec (C).


 • Vyloučení
  4:5
 • Využití
  1:0
 • V oslabení
  0:0
 • Diváci
  407
 • Střely na branku
  26:30
 • Průběh utkání
  0:1, 4:1, 4:2

Zápas proti B-týmu pardubického Dynama začal za podpory našich fanoušků, kteří si s námi udělali výlet do Chrudimi a od prvních minut se starali o to, abychom se cítili jako na domácím stadionu. Po pár minutách se k puku na modré čáře dostal Marek Račuk, který uprostřed pásma šikovně našel hokejku Honzy Veselého. Jeho střela ale skončila jen ve výstroji brankáře Honzíka. To odstartovalo útočné snažení našich hokejistů, kteří se po několik následujících minut usadili v útočném pásmu a byl to znovu Honza Veselý, který z bezprostřední blízkosti dotíral na pardubického gólmana. Ani napodruhé se ale úspěchu nedočkal. Dynamo se nicméně nedalo zahanbit a postupně prověřovalo připravenost Marka Štipčáka, který byl pro toto utkání zvolen strážcem našeho prostoru mezi třemi tyčemi. Ten ale s chladnou hlavou jen navyšoval svou úspěšnost zásahů. Ve třinácté minutě se slova opět ujala naše druhá formace, kterou svižnou střelou hned po vhazování reprezentoval Kuba Illéš. Jeho ránu však našel v lapačce Honzík. Na co už byl ale krátký, to byl rychlý přechod našeho týmu do útočné třetiny, který skončil gólem Zdeňka Doležala! Ten dostal puk jako nejlépe rozjetý z našich útočníků a střelou na vzdálenější tyč zařídil našemu týmu vedení 1:0. Za tohoto stavu jsme z ledu odcházeli i po zaznění první sirény.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky sehrávali domácí kombinaci v našem obranném pásmu. Puk se při ní dostal až k Tomáši Kautovi, který zůstal opomenutý na ose hřiště. Ten svou ránu naštěstí pro nás promáchl, v opačném případě by se totiž Štipčák musel hodně činit. V šestadvacáté minutě rozhodčí odpískali faul v podání Honzy Slaniny, a domácí tak podruhé v zápase měli k dispozici početní výhodu. Tentokrát se jim ji po střele Urbana a odrazu od Rákose podařilo vstřelit gól a zápas začínal od začátku. O pár minut později přišlo také na vyloučení z řad Dynama a poprvé v zápase se o slovo přihlásila naše přesilovka. V ní se od modré čáry zkoušel tvrdou ránou prosadit Tomáš Hanousek, jeho pokus ale pouze zaduněl o betony připraveného Honzíka. Pardubice začínaly přitápět pod kotlem a hra už nebyla tak jednoznačná, jako v první dvacetiminutovce. Častěji se přelévala ze strany na stranu, čehož se už ve druhé polovině utkání snažil využít Tomáš Pitule. Z brankoviště domácích ale po jedné z průnikových akcí odcházel s nepořízenou. Tři minuty před druhou pauzou se Jakub Lichtag na levém křídle otočil s pukem na holi, využil clony před Markem Štipčákem a poprvé v zápase dostal do vedení domácí tým. Po čtyřiceti odehraných minutách jsme tak měli na kontě jednobrankové manko.

Poslední periodu jsme začali ve zmenšeném počtu hráčů na ledové ploše, protože z druhé třetiny se přenesla část menšího trestu Tomáše Hanouska. Necelých devadesát vteřin jsme ale ustáli, a pak bylo načase začít osnovat plány na srovnání skóre. Domácí nám však do našeho snažení vhodili vidle dalším gólem. Po druhé v zápase dokázal puk do naší branky dostat Jakub Lichtag, který se prosadil po nahrávce od Mikysky. Chvíli na to bylo proti našemu týmu nařízeno trestné střílení, se kterým si Marek Štipčák dokázal poradit. Po buly ale přišla okamžitá střela Urbana, která se otřela o nohy jednoho z našich obránců a skončila až za Štipčákovými zády. K rychlé odpovědi nám nepomohla ani nařízená přesilovka, kterou vybojoval Honza Veselý a dvanáct minut před koncem základní hrací doby jsme na našeho soupeře ztráceli tři góly. Třiapadesátá minuta přinesla potyčku mezi Krejčím a Rákosem, jejichž počínání rozhodčí ocenili dvěma minutami pro každého z nich. Na obou stranách se však pokračovalo v plném počtu hráčů, aby hra mohla přirozeně plynout dál. Hráči v našich barvách se snažili najít recept na obranný val pardubického Dynama, defenzíva soupeře se ale zdála být nenarušitelnou jednotkou. Jiskřičku naděje vykřesal Tomáš Jiránek, který byl ve správnou chvíli na správném místě a střelou pod víko snížil rozdíl ve skóre na 2:4. Na další střelecký úspěch jsme už ale nedosáhli, a z duelu proti B-týmu Pardubic tak odcházíme bez bodového zisku.

Ohlasy trenérů

Martin Štrba - LHK Jestřábi Prostějov: Z toho jak utkání dopadlo jsme zklamaní. Po první třetině to vypadalo velmi dobře, hráli jsme tak, jak jsme chtěli a vedli jsme 1:0. Do druhé části jsme ale nastoupili velice laxně a nechali jsme si dát dva góly, takže jsme si k tomu museli říct něco v kabině. I přesto jsme ale v poslední třetině dostali po chybách další dva góly, nepodařilo se nám brzo snížit, a pak už jsme se za vyrovnáním bezhlavě honili. Pardubice dnes zvítězily zaslouženě.

Jan Starý - HC Dynamo Pardubice B: Jsme rádi za tři body s takhle těžkým soupeřem. Začátek byl z obou stran takový pomalejší. Myslím si, že jsme jim trochu leželi v hlavách za ty dva roky a měli tam obavy. Jsme rádi, že jsme toho dokázali využít. Po té individuální chybě, co jsme dostali gól, jsme to nezabalili a naopak nás to stmelilo, kluci začali bojovat. A díky přesilovkám, které jsme zahráli dobře, jsme dokázali zápas otočit. Za tři body jsme nesmírně rádi. Teď to bude důležité potvrdit v Třebíči, protože to je neméně těžký soupeř, takže nás nečeká vůbec nic lehkého, ale věřím, že nám dnešní výhra psychicky pomůže a dodá sebevědomí