Bleskurychlá první třetina nabídla nejprve dva slepené góly zlínských Beranů, na které ale naše letka dokázala zareagovat, a ještě v úvodním dějství stav utkání srovnat. Prostřední perioda začala o něco klidněji, na přelomu poloviny zápasu ale hráči opět vykopali střelecké hokejky. Zlín se znovu dokázal dvakrát prosadit, zatímco naší odpovědí byl tentokrát pouze jeden gól. V posledním dějství jsme tak bojovali o vyrovnání, domácí ale přidali na své konto další branku, zatímco necelé dvě minuty před koncem pouze korigoval skóre Jirka Fronk. Dotáhnout zápas alespoň do prodloužení už se nám nepodařilo.

Berani Zlín - LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 3. Suhrada (Werbik, Novák), 5. Werbik, 31. Šlahař (Zbořil), 34. Süss (Kindl, Šlahař), 54. Köhler – 7. Venkrbec (Pěnčík, Drtil), 12. Illéš (Račuk, Z. Doležal), 34. J. Veselý (Šidlík, Hanousek), 59. Fronk (Krejčí).


Rozhodčí: Grygera, Mejzlík - Kleprlík, Komínek.


Berani Zlín: Huf (Kořének) – Hrbas (A), Salonen, Suhrada, Zbořil, M. Novotný, Talafa, Čáp – Keränen, Salmio, Paukku – Süss, Kindl, Šlahař – Sadovikov, Werbik, Novák – P. Sedláček (A), Gago, Köhler (C).


LHK Jestřábi Prostějov: Štipčák (Halouzka) – Hanousek, Šidlík, Pěnčík, Drtil, Krejčí, Forman, Kloz – Fronk, Hašek, V. Burian (A) – J. Veselý, Račuk, Illéš – Slanina, Pitule, Z. Doležal – Maruna, Venkrbec (C), Jiránek (A).


 • Vyloučení
  3:5
 • Využití
  0:1
 • V oslabení
  0:0
 • Diváci
  2385
 • Střely na branku
  29:38
 • Průběh utkání
  2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:4

Dvě a půl minuty po úvodním buly na zimním stadionu Luďka Čajky se puk po sérii odrazů dostal na hokejku Suhrady, který stál na ose našeho obranného pásma a střelou k tyči přece jen poslal Berany do vedení. Zlínští hokejisté dostali puk za brankovou čáru také o tři minuty později, kdy si naši hráči nerozuměli v rozehrávce před naší vlastní brankou. Kotouč se najednou ocitl na holi Nicolase Werbika, který nabídnutou pozici před odkrytou bránou bez zaváhání využil ve svůj prospěch a navýšil vedení domácích. Naši hráči ale dokázali velmi brzy zareagovat! Drtil nejprve vyzval ke střele svého kolegu z obrany Pěnčíka, ten ale puk podržel, na bránu ho vyslal o pár vteřinek později a chybu neudělal! Kotouč si totiž během letu našel Matouš Venkrbec, který ho dokázal tečovat mimo dosah Daniela Hufa, a snížil tak na 1:2. V polovině úvodního dějství putoval na trestnou lavici Stanislav Sadovikov, který byl odeslán odpykat trest za nedovolené bránění, které bylo odpískáno na brankáře žlutomodrých. V této početní převaze jsme prolomili prokletí z posledních zápasů a přetavili ji ve vyrovnávací gól na 2:2! Marek Račuk dostal rychlou přihrávku od Zdeňka Doležala, poslal puk do ohně, odkud ho Kuba Illéš po vzoru svého spoluhráče Venkrbce tečoval tak, aby zapadl do zlínské branky. Po vyrovnávacím gólu jsme drželi tempo zápasu v našich rukou, další trefu jsme ale nepřidali, a první dvacetiminutovka tak skončila za vyrovnaného stavu.

Do prostřední třetiny nastoupily oba celky za o něco klidnějšího rozpoložení, než v jakém se prezentovaly během první třetiny, i přes to ale do hry museli zasahovat oba brankáři, tedy jak Štipčák, tak Huf. Na konci čtyřiadvacáté minuty se k puku na útočné modré čáře dostal Petr Krejčí, který se rozhodl vystřelit na branku, kde doufal, že některý z jeho spoluhráčů potřetí v zápase překvapí zlínského gólmana tečí. Té se nakonec ujal Petr Hašek, Huf ale v poslední chvíli dokázal zaklapnout své betony tak, aby utěsnil veškeré skulinky vedoucí do jeho prostoru mezi třemi tyčemi, a pokračovalo se tak beze změny skóre. Berani posléze dostali k dispozici svou první přesilovku v zápase, poté co byl Zdeněk Doležal v souboji na brankovišti až moc aktivní a odnesl si menší trest za hrubost. Zlínu se sice přesilovka nepodařila, po jejím skončení ale domácí přeci jen skórovali a zásluhou Šlahaře se opět dostali do vedení. Během naší snahy o vyrovnání rozhodčí po faulu jednoho ze zlínských hokejistů rozhodčí signalizovali výhodu, kterou jsme zvládli držet tak dlouho, že na led za Marka Štipčáka naskočil šestý hráč. V této nestandartní početní převaze Petr Šidlík na milimetry přesně našel volnou hokejku Honzy Veselého, který srovnal na 3:3! Než ale naše radost opadla, už byl na druhé straně kluziště Jan Süss, který pálil zápěstím a opět navrátil Zlínu vedení, které Beranům vydrželo až do druhé sirény.

Poslední část základní hrací doby jsme zahájili krátkou přesilovkou, protože zlínskému Kindlovi zbývalo necelých dvacet vteřin z trestu, který obdržel na konci druhé dvacetiminutovky. Po jeho návratu nám ale honbu za vyrovnáním ztížilo vyloučení Zdeňka Doležala, a úvodní minuty třetí třetiny jsme tak museli věnovat obranné činnosti. Což bohužel platilo i po Doležalově návratu, protože rozhodčím neunikla nebezpečná hry vysokou holí v podání Honzy Veselého, oceněná stejně jako zákrok Doležala, dvouminutovým trestem. Obě oslabení jsme zvládli přečkat bez úhony a nadále jsme pluli po kurzu vyrovnání. Kormidla se na této trase ujal Honza Veselý, který dostal přihrávku na modré čáře, prosmeknul se kolem dvou zlínských obránců a vydal se tváří v tvář Hufovi. V souboji jeden na jednoho byl nakonec úspěšnější domácí brankář, k vyrovnání ale chybělo jen velmi málo. Pak ale přišla čtyřiapadesátá minuta, ve které se dokázali prosadit žlutomodří. Kapitán Bedřich Köhler si napoprvé vylámal zuby o blokujícího Tomáše Hanouska, napodruhé už ale puk přes něj, a také přes Štipčáka dostat dokázal. Střelecký zápis se tak po páté v zápase měnil ve prospěch Zlína. Minutu a půl před koncem se nám podařilo dotlačit puk za brankovou čáru, i když rozhodčí nejprve rozpažili. Nepřehlednou situaci ale následně přezkoumali na videu, načež uznali, že puk po zásahu Jirky Fronka přešel brankovou čáru a byli jsme na dostřel! V poslední minutě jsme se o dotažení zápasu do prodloužení snažili s odkrytými zády, ani hráč navíc v našem dresu nám ale vyrovnání nepřinesl, a body ze zápasu osmnáctého kola tak zůstávají ve Zlíně.

Ohlasy trenérů

Martin Štrba - LHK Jestřábi Prostějov: Z výsledku jsme zklamaní. Měli jsme dnes až moc vyloučených hráčů, což nás stálo spoustu sil. Na druhou stranu jsme všechny oslabení zvládli ubránit a prosadili jsme se i v přesilovce, takže pozitivum je, že nám fungovaly speciální formace. Góly jsme ale dostávali při vyrovnaném počtu hráčů na ledě, což nás nakonec stálo všechny body. Šance jsme měli, v závěru tam ujížděl sám Honza Veselý, ale prosadit se nedokázal a vzápětí jsme dostali gól, kterým soupeř odskočil na dvoubrankový rozdíl. Pak už to bylo těžké. Kontaktní gól jsme ještě vstřelit dokázali, zkoušeli jsme to i při hře bez brankáře, ale střelecké štěstí se k nám už nepřiklonilo.

Petr Leška - Berani Zlín: Dneska to byl výborný zápas, přijel kvalitní soupeř. My jsme měli dobrý vstup do utkání, soupeř dokázal vyrovnat. Od druhé třetiny to byl vyrovnaný hokej nahoru dolů, byly tam pěkné kombinační akce. Řekl bych, že diváci mohli být spokojení. No a my jsme spokojení s výsledkem.