Skóre zápasu už ve druhé minutě otevřel Honza Veselý, a pak už to byla show jednoho muže. Necelé čtyři minuty v průběhu první dvacetiminutovky totiž stačily Zdeňku Doležalovi na to, aby zkompletoval hattrick a poslal náš tým do čtyřgólového vedení. Hosté sice dvěma brankami dokázali zkorigovat skóre zápasu, definitivní tečku za vítězstvím ale v sedmapadesáté minutě přidal Tomáš Jiránek, který upravil výsledek na 5:2.

partner zápasu

LHK Jestřábi Prostějov - SC Marimex Kolín

Branky a nahrávky: 2. J. Veselý (Fronk, Pitule), 10. Z. Doležal (Hašek), 12. Z. Doležal (Illéš, Poledna), 14. Z. Doležal (Hanousek, Jiránek), 57. Jiránek (Maruna) – 29. J. Šedivý (K. Lang, Piegl), 44. Skořepa (Vrhel, Ouřada).


Rozhodčí: Pilný, Kosnar - Malý, Vašíček.


LHK Jestřábi Prostějov: Štipčák (Pavelka) – Šidlík, Hanousek, Drtil, Pěnčík, Forman, Krejčí, Poledna – Illéš, Hašek, Z. Doležal – Slanina, Ostřížek, V. Burian (A) – Fronk, Pitule, J. Veselý – Jiránek (A), Venkrbec (C), Maruna.


SC Marimex Kolín: Lukáš (Šatný) – Pinkas, Kolmann (A), Piegl, J. Šedivý, Hampl, Häusler – Ouřada, P. Moravec, Z. Král (A) – Dlouhý, Skořepa (C), K. Lang – Síla, Vrhel, Gajda.


 • Vyloučení
  6:3
 • Využití
  1:1
 • V oslabení
  0:0
 • Diváci
  1373
 • Střely na branku
  35:22
 • Průběh utkání
  4:0, 4:2, 5:2

Do zápasu proti Kolínu jsme se snažili vstoupit v podobném duchu, v jakém jsme odehráli poslední domácí utkání proti Znojmu. Čehož se naprosto ukázkově ujal Honza Veselý! Ten si chytře počíhal na odražený puk před brankou Lukáše, udělal s ním za jeho zády oblouk, kolem levé tyčky propasíroval puk do sítě a poslal nás do vedení 1:0. Kolínští hokejisté se ale rychle inkasovaného gólu nezalekli, a naopak se ihned vydali do protiofenzívy. Kozlí pětka už dokonce zvedala ruce nad hlavu na oslavu vstřelení vyrovnávacího gólu, radost to ale byla předčasná. Puk po blafáku Skořepy neskončil za brankovou čárou, jak by si to hosté přáli, ale bezpečně pod betony Marka Štipčáka! V polovině úvodního dějství sehráli krásnou kombinaci Zdeněk Doležal a Petr Hašek. Druhý jmenovaný na sebe dokázal strhnout pozornost obránců a následně šikovně předal puk svému kolegovi z prvního útoku. Doležal se z vyložené pozice nemýlil a upravil skóre na 2:0. A to pro něj byl teprve začátek. O pár minut později totiž Doležala našla přihrávka od Kuby Illéše, se kterou náš nejproduktivnější hráč naložil po svém. Soubojem jeden na jednoho proti brankáři Lukášovi, po kterém hostující gólman ztratil přehled o tom, kde má puk, a ten mezitím doskákal až do branky. Naše osmaosmdesátka se ale ani se dvěma góly nespokojila. Doležal totiž o pár minut později během přesilové hry zaujal postavení na levém kruhu, kam mu přesně nahrál Tomáš Hanousek. Pak už jenom praštil do puku, sledoval, jak puk rozvlnil síť za brankářem Kolína a jel sbírat čepice, které na ledě přistály. Svým gólem na 4:0 totiž zkompletoval hattrick, na který mu stačily necelé čtyři minuty! Po první třetině tak bylo skóre zápasu jasně na naší straně.

Prostřední dvacetiminutovku začali aktivněji Kozli, kteří chtěl začít korigovat pro ně nepříznivý vývoj utkání, a tak se hned, jak to bylo možné, vydali ostřelovat bydliště Marka Štipčáka. Ten ale své území hájil statečně a klidnými zákroky dodával jistotu hráčům před sebou. Pak se o slovo znovu začaly hlásit naše útočné formace, které, hladové po dalších gólech, stahovali smyčku kolem kolínské defenzívy a hledali prostor, kudy by dostali puk po páté v zápase za brankovou čáru. Hra se však oproti úvodní části poněkud uklidnila, a tak v obraně hostí nebylo tolik skulinek, které by vedly k navýšení našeho náskoku. Prosadit se nicméně dokázali poprvé v zápase hosté, kteří v polovině zápasu sehráli kombinaci, po které byl za střelce první branky Kozlů označen Šedivý. Naši hru ale tento zásah nijak nenarušil a nadále jsme se drželi herního plánu. Ten chtěl obohatit o další gól Lukáš Forman, který si našel na modré čáře dobrou pozici, odkud vypálil na brankáře Středočechů tvrdý projektil. Jan Lukáš si v zákroku proti němu nebyl moc jistý, nakonec ale neposedný kotouč zkrotil v lapačce. Další změny skóre jsme se během druhé dvacetiminutovky už nedočkali, a tak jsme do kabin odcházeli s tříbrankovým náskokem.

Úvod třetí třetiny poznamenalo vyloučení Matouše Venkrbce, který se při bránění dopustil provinění proti pravidlům, a tak byl poslán za katr. Toho bohužel dokázal využít hostující Skořepa, který snížil stav utkání na rozdíl dvou gólů. Naši hráči chtěli najít na obdržený gól rychlou odpověď a s dravostí se vydali napadat do útočného pásma. Forchecking byl úspěšný a hostující defenzivě, potažmo přímo brankáři Lukášovi, zamotaly hlavu následné kombinace našich hráčů zakončené střelou Veselého. Červené světlo se ale za klecí maskovaného muže Kozlů nerozsvítilo, a tak se po pasáži, která nabídla několik slušných akcí našeho týmu, pokračovalo za stavu 4:2. Sedmačtyřicátá minuta přinesla další početní nevýhodu pro naše mužstvo. Po souboji u mantinelu poslali rozhodčí na dvouminutový oddech Šidlíka. V ní se vyznamenal Marek Štipčák, který dokázal zareagovat na ránu do protipohybu, rychlým přesunem ji uschoval ve své lapačce a vyslechl si ovace tribun. Od těch nebyl daleko ani David Ostřížek. Zkušený útočník se dral do samostatného úniku, k jehož vyřešení zvolil bekhendový blafák. Jeho šance sice gólem neskončila, z následné potyčky na brankovišti ale vzešel trest za sekání pro hostujícího Hampla. I když jsme toto vyloučení nepotrestali, nemuseli jsme smutnět. Při hře pět na pět totiž Tomáš Jiránek předvedl na brankovišti Kolína obrovský důraz, který vedl k pátému, a taky poslednímu gólu. Za utkání proti Kolínu tak připisujeme do tabulky všechny tři body.

Ohlasy trenérů

Lukáš Majer - LHK Jestřábi Prostějov: Výborně nám vyšel vstup do zápasu. Měli jsme od první minuty momentum, které jsme ztvrdili i střelecky a první třetinu jsme po zásluze ovládli 4:0. Kolín je hrozně těžký soupeř, který má výbornou obranu a ty zápasy s nimi jsou vždy velmi nepříjemné, což se ukázalo v průběhu těch následujících třetin. My jsme od druhé třetiny přestali být důslední v napadání a v osobních soubojích, pustili jsme soupeře do hry a ten zápas pak musel zlomit až Tomáš Jiránek gólem na 5:2. Vážíme si výhry a tří bodů proti silnému mančaftu, musíme se ale naučit takhle rozehrané zápasy ovládat do konce a diktovat tempo hry po větší časový úsek, což se nám dnes úplně nevydařilo. Doufáme, že našimi výkony dostáváme na tribuny další a další diváky a postupně je budeme vídat více a více zaplněné. Fanoušci jsou pro nás samozřejmě hnacím motorem.