První gól padl hned v úvodní třetině, kdy se Porubě podařilo využít přesilové hry. Po rychlých třech nahrávkách se prosadil Berisha na 1:0. Ve druhém dějství se hned ze startu podařilo tečovat Zdenovi Doležalovi, který tak srovnal skóre na 1:1 a nakopl nás tak zpět do hry. Tehdy nás začal být plný led a z toho padl šťastný gól Toma Hanouska na 1:2. Hned čtyři minuty poté ještě přidal gól Dava Ostřížek, který našel puk před odkrytou brankou a otočil tak razantně skóre na 1:3 pro nás. Posledních dvacet minut padaly góly jak o závod. Nejprve se znovu předvedl Zdena Doležal, který pouhých 30 sekund od úvodního buly zvyšuje na 1:4. Na to přišla z Ostravy rychlá odpověď v podobě gólu Aarona Berisha na 2:4. Pět minut na to nám dává další gól k dobru Tom Pitule na 2:5, na což opět odpovídá Poruba brankou Adama Sedláka na 3:5. Ten ale neměl v plánu končit, a tak stihl střelit ještě kontaktní gól ve hře bez brankáře na 4:5. Tím už ale přestřelka skončila a odvážíme zpět do Prostějova 3 body!

HC RT TORAX Poruba - LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 10. Berisha (Střondala, Doudera), 41. Berisha (Christov, Lemcke), 48. A. Sedlák (Klímek), 60. A. Sedlák (Klimíček, Vachovec) – 21. Z. Doležal (Šidlík, Hašek), 31. Hanousek, 35. Ostřížek (J. Veselý, Slanina), 41. Z. Doležal (Illéš, Hašek), 46. Pitule (Fronk, Račuk)


Rozhodčí: Skopal, Mejzlík – Zídek, Veselý.


HC RT TORAX Poruba: O. Bláha (Dolejš) – A. Sedlák, Doudera, Lemcke, Klimíček, Gutwald, Voráček – Tvrdoň, Střondala (A), P. Mrázek – Razgals, Berisha, Christov – Klímek, Vachovec (A), Gřeš – Vehovský, Krenželok (C), O. Šedivý.


LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Štipčák) – Šidlík, Hanousek, Forman, Pohl, Kubeš, Poledna, Pěnčík – Illéš, Hašek, Z. Doležal – Slanina, Ostřížek, J. Veselý – Fronk, Pitule, Račuk – Jiránek (A), Venkrbec (C), Maruna.


 • Vyloučení
  2:5
 • Využití
  2:0
 • V oslabení
  0:0
 • Diváci
  853
 • Střely na branku
  38:42
 • Průběh utkání
  1:0, 1:4, 2:4, 2:5, 4:5

Hned ze startu utkání se dělaly chyby na obou stranách, ze kterých nedokázal ani jeden celek nic vytěžit. Nepřesné střely, špatné nahrávky a nedůraz v soubojích jsme mohli vidět až do páté minuty, kdy se domácí tým rozhodl otestovat Pavelku hned 2x v samostatném úniku, s tím si Jarda ale bez problémů poradil. O necelé dvě minuty poté zkusil své střelecké štěstí i Lukáš Forman, také bez úspěchu. V osmé minutě se do obrovské šance dostal Petr Hašek, který byl sám před domácím brankářem, kterého si dokázal dokonce i položit, avšak zakončení do branky už se mu nepovedlo. V tom stejném střídání si šel svůj trest odpykat Kuba Illéš za krosček, který nás stál gól. Poruba se ihned usadila v útočném pásu a po rychlých třech nahrávkách se podařilo Aaronu Berishovi propálit brankáře z levého kruhu. Slezané se tak ujali vedení 1:0. V první částí jsme si přesilovku vyzkoušeli i my, po Střondalově zákroku, tu jsme ale nebyli schopni proměnit. Následovalo ještě pár střeleckých pokusů na Pavelku, ty už ale skóre první dvacky nezměnili.

Do druhého dějství jsme vstoupili o poznání lépe, hned po půl minutě se podařilo připsat další kanadský bod, Zdenovi Doležalovi, který svou tečí před Bláhou srovnává skóre na 1:1. Ve 21 minutě si šel na trestnou lavici odpočinout Tom Pitule, s tímto oslabením jsme si už ale bravůrně poradili. Dalších pět minut probíhalo jako bez rozhodčích, hra skoro nezastavená a plná faulů, dokonce i krve v obličeji našeho nově příchozího Kubeše, nic z toho rozhodčí ale nevnímali a nechali hru samovolně běžet. Přesně v polovině zápasu se pro nás šťastnou náhodou povedlo otočit skóre na 1:2! Puk se ocitl na holi Toma Hanouska, který se snažil nahrát před branku, kde se přesunul také brankář Bláha, tam už ale kotouč nedošel, protože si ho v přihrávce srazil do vlastní klece střelec první branky Berisha a tak už to bylo podruhé v zápase co se mu podařilo puk nasměrovat do sítě. Po druhém gólu se hra přelila na druhou stranu a dostali jsme nový dech. Všude na ledu nás bylo plno a začali jsme hrát úplně jiný hokej. Za to jsme byli odměněni ve čtyři a třicáté minutě, kdy to tam padlo Davu Ostřížkovi, který si našel puk před odkrytou brankou a dal kotouč kam patří. Během čtyř minut jsme tak razantně změnili skóre zápasu na 1:3. Do konce prostřední části se šel opět posadit Pitule, to už ale nic nezměnilo, a tak jsme šli do šatny s mnohem lepší náladou, než tomu bylo naposledy.

Tak jako nám začala druhá třetina tak nám začala i ta třetí. Tentokrát se změnou, že jsme gól vstřelili dokonce o 4 sekundy dřív od úvodního buly. Tuto branku střelil opět Zdena Doležal, který dostal výborně mířený pas od Kubu Illéše, přímo před prázdnou branku a zvyšuje tak náskok na 1:4. Porubě však netrvalo ani půl minuty na odpověď a svůj pomyslný hattrick uzavřel Aaron Berisha. Oficiálně to však byl jeho druhý gól v utkání a snížil tak naše vedení na 2:4. Po delší době jsme si opět zkusili zahrát přesilovku, když se šel posadit Adam Sedlák. Po jejím neúspěšném konci jsme ale nepolevili a Tom Pitule si šel odčinit to, že nás 2x poslal do oslabení a střílí další branku na 2:5! Domácí se ale snažili držet tempo, a tak po necelých dvou minutách opět snížil Adam Sedlák přesně mířenou střelou od modré. Skóre se tedy znovu měnilo a to na 3:5. Následně šel na trestnou lavici Jirka Fronk po útočném faulu na Střondalu. Poruba zkusila svou poslední šanci a to power-play na poslední dvě minuty, během kterých několikrát vyzkoušela Pavelkovu pozornost, až se jim to povedlo. Opět to propálil Adam Sedlák, který tak střílí kontaktní branku na 4:5 a dává tak Slezanům ještě naději. To ale na výsledku už nic nezměnilo, takže se nám opět podařilo okrást Porubu o všechny 3 body a jsme tak jediným týmem, který nejen, že za 25 kol porazil Porubu v základní hrací době, ale podařilo se nám to dokonce 2x! Poruba si tak připsala 3tí prohru této sezóny a my si připisujeme pro nás velice důležitou výhru.

Ohlasy trenérů

Martin Janeček - LHK Jestřábi Prostějov: Myslím, že jsme viděli krásný hokej, čemuž pomohlo to že to byl oboustranně svižný. I když jsme prohrávali, tak si troufnu říct, že jsme od druhé třetiny dominovali a samozřejmě kvalita domácích se pak projevila v závěru zápasu, kdy to chtěli srovnat a hráli výborně, ale kluci to bojovným výkonem krásně ustáli a odvážíme si zasloužené tři body. Teď bude určitě důležité na to navázat, rychle zregenerovat a vzít si z toho co je třeba, abychom ve středu odehráli další dobrý zápas.

Jiří Režnar - HC RT TORAX Poruba 2011: Jednou ta porážka musela přijít, a to ještě od Prostějova, kde jsme prohráli 0:3 a kde jsme předváděli ofenzivní hokej. Dnes první třetina opět tomu nasvědčovala, začali jsme aktivně, ale pak jsme si dali vlastně tři branky sami. Prostějov má kvalitu, velice dobré hráče, hrál se výborný hokej, diváci viděli hodně branek, ale pro nás se špatným koncem. Je potřeba se na zápas podívat, říci si co a jak, a připravit se na Frýdek a je potřeba přivézt body.