První třetina zápasu šestadvacátého kola vyšla lépe Vsetínu, který dokázal dát čtyři branky. V prostřední části se dění na ledě zklidnilo a k vidění bylo po jednom gólu na obou stranách. Valaši navíc dokázali puk za záda našeho brankáře dostat i na začátku poslední periody a z duelu, který uzavřel první polovinu ročníku, odcházejí se třemi body.

partner zápasu

LHK Jestřábi Prostějov - VHK ROBE Vsetín

Branky a nahrávky: 29. J. Veselý (Ostřížek, Račuk) – 8. Jandus, 14. Kratochvil, 16. Hrňa (Š. Jenáček), 19. Staněk (Hořanský, Jandus), 22. Hrňa (Š. Jenáček, Jandus), 43. Klhůfek.


Rozhodčí: Grygera, Kostourek - Jindra, Kotlík.


LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Šindelka) – Hanousek, Pohl, Forman, Poledna, Kubeš, Pěnčík – Illéš, Hašek, Z. Doležal – Slanina, Ostřížek, J. Veselý – Račuk, Pitule, Fronk – Maruna, Venkrbec (C), Jiránek (A).


VHK ROBE Vsetín: Romančík (Žukov) – Staněk, Larsen, Š. Jenáček, Smetana (A), Ondračka, Ďurkáč – Jonák, Klhůfek, Rob (A) – Kubiš, Dědek, Hrňa (C) – Hořanský, Kern, Jandus – Š. Bláha, Kratochvil, Vaňo – Holec.


 • Vyloučení
  1:2
 • Využití
  1:1
 • V oslabení
  0:0
 • Diváci
  812
 • Střely na branku
  23:36
 • Průběh utkání
  0:5, 1:5, 1:6

Zápas s druhým celkem Chance ligy jsme začali o něco aktivněji než náš soupeř a zkoušeli jsme hned v prvních minutách ohrozit brankáře Romančíka. Tým z Lapače se ale nenechal zahanbit a jakmile se zelenožlutí po pár minutách zmátořili z našeho nástupu do utkání, vydali se dobývat svatyni Jardy Pavelky. Po osmi odehraných minutách se to podařilo Tomáši Jandusovi, který se vrátil na náš zimní stadion, ovšem buďme upřímní, takhle jsme si to nepředstavovali. Valachům vstřelená branka rozproudila páru v bruslích a rychle chtěli přidat druhou branku. Střely Klhůfka, Jonáka, ani Hrni ale neměli dostatečnou razanci na to, aby doputovaly za záda Jardy Pavelky. Nečiní nebyli ani naši útočníci. Ve dvanácté minutě se na ose hřiště dostal k puku Zdeněk Doležal, jenomže jeho ránu zablokoval první z bránících hráčů Vsetína. O chvíli později se z pravého křídla zkoušel prosadit Kuba Illéš, jeho rána bez přípravy ale skončila pouze v Romančíkově výstroji. Pár minut po dvou slibně vypadajících akcích našeho týmu však Vsetín vstřelil další gól. Autorem branky, kterou hosté odskočili do dvougólového vedení, se stal Matouš Kratochvil. Před první sirénou se navíc puk doklouzal do naší branky po akci, na jejímž konci byl Erik Hrňa a na 0:4 z našeho pohledu ještě upravil Robin Staněk.

Prostřední perioda nezačala o moc lépe. Ogaři z Beskyd do ní totiž nastoupili ve stejném stylu, v jakém končili tu první a stačilo jim necelých osmdesát vteřin na to, aby se znovu prosadili. Přesilovou hru hostů dokázal využít Erik Hrňa, který se trefil podruhé v tomto utkání. Jeho spoluhráči navíc s pohodlným náskokem nemuseli nikam spěchat a diktovali tempo, jakým se hra odvíjela. V šestadvacáté minutě jsme dostali příležitost ke snížení nehezky vypadajícího průběžného výsledku, když na trestnou lavici za držení usednul Tomáš Ondračka. Početní převaha byla navíc po minutě umocněna, když Ondračku na lavici hanby doplnil Kern a hrálo se 5na3. V umocněné přesilovce se na nás konečně usmálo štěstí a dosavadní střelecké trápení prolomil Honza Veselý! Jakmile se počet hráčů na ledě srovnal, nedalo to Petru Haškovi, aby nezkusil projet útočné pásmo a svou výpravu zakončil svižnou střelou zápěstím. Pokus centra naší první formace ale skončil jen na vyrážečce Romančíka. Druhá třetina tak byla jednoznačně poklidnější než její předchůdkyně, rozdíl ve skóre byl však stejný. Nadále jsme na svého soupeře ztráceli čtyři branky.

V začátku posledního dějství jsme tak chtěli najet na útočnou vlnu, vyhrabat všechny síly, co zbyly v našich nohách a začít na Vsetín vyvíjet tlak. Jenomže proti tomu se ve čtyřicáté třetí minutě Valaši pojistili. Po jedné z jejich útočných akcí skončil puk na brance Jardy Pavelky, odkud ho vydoloval Pavel Klhůfek. Kus černé gumy dopadl na naše brankoviště a jelikož Klhůfek zhruba tušil, jakou trajektorii bude kotouč mít, dokázal u něj mít svou hokejku jako první a přidal na konto Vsetína další gól. Následně se hra rychle přesouvala ze strany na stranu. Hosté s pohodlným náskokem neměli kam spěchat a drželi se předepsaného bránění, našim hráčům naopak zbyla role dobyvatelů, kteří se snažili obsadit útočné pásmo. Jedenáct minut před koncem základní hrací doby pruhovaní muži udělili pětiminutový trest našemu Kubovi Illéšovi, a navíc ho s osobním trestem poslali rovnou do sprch. Prohřešek za něj nakonec odpykal Jirka Fronk, bylo však jasné, že iniciativa už zůstane převážně na hokejkách hostů. Ti v posledních minutách zápasu nedopustili žádné drama a vrátili nám porážku z Lapače.

Ohlasy trenérů

Martin Janeček - LHK Jestřábi Prostějov: Začali jsme velmi aktivně, ale propadli jsme a soupeř měl z našeho tlaku tři brejky a dostal se do tříbrankového vedení. Mrzí mě, že jsme se s tou situací neuměli poprat. To, že prohráváme, nebo že máme hororovou třetinu, to se v hokeji prostě stane. Ona mohla být druhá hororová pro Vsetín, ale nám se nepodařilo udělat něco, aby se tak stalo. Pátý gól v přesilovce Vsetína byl takový hřebíček a samozřejmě tomu nepomohl. Pak už se zápas jenom dohrával. Musíme se s těmito nepříjemnými situacemi naučit pracovat, zároveň se už ale soustředíme na sobotu. Čeká nás další zápas, který budeme chtít vyhrát, protože na domácím ledě se nám to zatím nedaří, což se musí změnit.