Skóre zápasu nejprve otevřel Marek Račuk, dvě minuty před první sirénou ale slavili trefu také hosté. Ti ale ještě nevěděli, že za dalších méně než padesát sekund, budou prohrávat nikoliv znovu o jeden, ale rovnou o dva góly. Devět vteřin po startu druhé části pak přidal svou druhou trefu večera Tomáš Hanousek, v posledním dějství se prosadil také Honza Veselý a tečku za utkáním sedmadvacátého kola udělal v poslední minutě Zdeněk Doležal.

partner zápasu

LHK Jestřábi Prostějov - HC Dynamo Pardubice B

Branky a nahrávky: 16. Račuk (Maruna), 19. Hanousek (Slanina, Jiránek), 19. Pohl (Hašek, Illéš), 21. Hanousek (Z. Doležal), 49. J. Veselý (Illéš, Jiránek), 60. Z. Doležal (Illéš, Venkrbec) – 19. Rákos (Nedbal, Žálčík).


Rozhodčí: Wagner, Pilný - Kráľ, Peluha.


LHK Jestřábi Prostějov: Štipčák (Pavelka) – Poledna, Hanousek, Drtil, Pohl, Kubeš, Krejčí – Illéš, Hašek, Z. Doležal – Fronk, Ostřížek, J. Veselý – Maruna, Pitule, Račuk – Jiránek (A), Venkrbec (C), Slanina.


HC Dynamo Pardubice B: Vomáčka (Honzík) – Tvrdík, Zdráhal, Nedbal, Švec, Kaštánek, Voženílek – Žálčík (A), Rákos (A), Kaplan – Pochobradský, J. Mikyska, Urban – Rohlík, Kaut (C), Hrníčko – Lichtag, Zeman, Rouha.


 • Vyloučení
  7:6
 • Využití
  1:0
 • V oslabení
  0:0
 • Diváci
  702
 • Střely na branku
  28:33
 • Průběh utkání
  1:0, 1:1, 6:1

Zápas proti našemu neoblíbenému soupeři začal tvrdě pro Marka Račuka, který se hned ve druhé minutě sbíral z ledu po tvrdé srážce ve středním pásmu. Po svých ale dobruslil na střídačku, vydýchal se a v dalším střídání už na ledové ploše řádil tak, jak jsme u něj zvyklí. Jinak se ale v prvních minutách utkání sedmadvacátého kola bojovalo hlavně ve středním pásmu, jen sem tam některý z hráčů dokázal projít přes útočnou modrou čáru a následně se se svými spoluhráči usadit v soupeřící třetině. V sedmé minutě však na ledě byla naše druhá formace vedená Davidem Ostřížkem, která se postarala o první rozruch duelu. Po střele Honzy Veselého puk poskakoval nikým nekrytý na brankovišti, tam ale nebyl nikdo, kdo by ho usměrnil mezi tři tyče. Úspěch neslavila ani o chvíli později vyslaná rána Fronka. Do obrovské šance se posléze dostal také Zdeněk Doležal, který pálil z velké blízky a jeho projektil brankář Vomáčka neudržel. Domácí obránci vak kus černé gumy odklidili z nebezpečí dřív, než se k němu dostal Matouš Venkrbec, který za ním obětavě mířil „rybičkou“. Radost na našem stadionu však přece jenom vypukla! Pět minut před první sirénou totiž obral Marek Račuk o puk Voženílka, najel si na střed, vyměnil si kotouč s Honzou Marunou a přesnou trefou nás poslal do vedení 1:0. Na to hosté sice dokázali zareagovat trefou Rákose. Za necelou půlminutu ale dotáhl obrovský tlak do gólového konce Tomáš Hanousek, který zametl vyražený puk ze vzduchu po vzoru baseballistů a vrátil nám vedení! Hned v závěsu navíc rozvlnil síť za Vomáčkou další obránce, Honza Pohl, který zvyšoval na 3:1!

Prostřední dějství jsme tak začali s dvoubrankovým náskokem, pořád nám to ale bylo málo. Tomáš Hanousek se tak na modré čáře napřáhl ke střele, kterou propálil všechno, co mu stálo v cestě. Puk se tak za jásotu našich hráčů a fanoušků zastavil až o brankovou síť, čímž Hanousek zapsal svou druhou trefu v zápase a čtvrtou našeho týmu! Pak ale přišla zkouška pro naši obranu. Na trestnou lavici se totiž po podražení, které za brankou hostů spáchal Petr Krejčí. Během oslabení musel rychlý zákrok předvést Marek Štipčák, který svým pravým betonem na poslední chvíli vychýlil střelu Rohlíka do tyče. Početní nevýhodu jsme až na tuto situaci dokázali odehrát bez větších problémů, a tak jsme i nadále s třígólovým náskokem diktovali tempo zápasu. To do svých rukou ale o chvíli později přebraly Pardubice, když pruhovaní muži opět zasahovali do našich řad a jako provinilce proti pravidlům odeslali na trestnou lavici Petra Haška. Než ale Dynamo dokázalo vymyslet, jak se usadit v naší obranné třetině, už byl forward s osmičkou na dresu zpět na ledě. Za vyrovnaného počtu hráčů se proti Štpčákovi přes půlku kluziště vyřítil Rouha, v souboji jeden na jednoho však náš brankář nezklamal a připsal si další úspěšný zákrok. Osmdesát vteřin před koncem druhé části se nám podařil dostat puk za záda Vomáčky už popáté, oslavy však nevypukly. Hlavní arbitr totiž hned signalizoval, že tuto branku neuzná, a to kvůli faulu Honza Veselému, který úspěšné trefě předcházel.

Třetí třetina tak začala s Veselým na trestné lavici. Ještě, než ale jeho zbývajících čtyřicet sekund pobytu uplynulo, už naproti němu usedal Tomáš Kaut. Posléze jsme se tak dostali do první, byť zkrácené, přesilové hry. Během ní se Kuba Illéš dostal k puku, který Vomáčka nedokázal zkrotit, ale pouze ho vyrazil. Illéš měl před sebou prázdnou branku, kotouč na lopatě, ale nakonec z toho nic nebylo. Brankář Dynama sebou totiž mrštil na led, lehl si v úrovni brankové čáry a vyrážečkou zabránil našemu křídelníkovi první formace ve skórování. Do konce základní hrací doby zbývalo necelých dvanáct minut, když z našeho tlaku vyústila přesilovka. Rohlík až moc zodpovědně bránil jednoho z hráčů s jestřábem na prsou, což se mu vymstilo a putoval za katr. Čehož využil Honza Veselý! Toho na jeho oblíbeném místečku před soupeřícím brankářem přesně našel Kuba Illéš, a naší šestašedesátce tak stačilo pouze správně nastavit čepel svojí hole, čímž se postaral o to, že našim stadionem se rozléhala „pátá“. Hosté se ale nevzdávali a v další početní převaze nebyli daleko od toho, aby pro ně nepříznivý stav alespoň trochu zkorigovali. Marek Štipčák však kromě gólmanských schopností předvedl také umění postavit si správně branku, jejíž pravá tyčka ho zachránila. Konečnou pečeť za utkáním šestadvacátého kola pak v poslední minutě udělal Zdeněk Doležal, který střelou po ledě upravil skóre na konečných 6:1! Poprvé v sezóně se nám tak podařilo vyhrát nad B-týmem pardubického Dynama.

Ohlasy trenérů

Lukáš Majer - LHK Jestřábi Prostějov: Soupeř hrál velmi organizovaně, má silný kádr a my jsme rádi, že se nám proti Dynamu dařilo plnit plán, se kterým jsme do toho utkání šli. Kluci hledali cestu, jak se přes soupeře dostat a vážíme si toho, že jsme proti silnému a houževnatému soupeři dokráčeli až k vítězství. Pomohli nám změna v sestavě. Po delší době jsme roztrhli čtvrtou formaci, Honza Maruna oživil pohybem třetí lajnu a dnes ten tým pracoval strojově a mířil za výhrou. Kaňkou na duelu je vysoký počet vyloučení, hra se kouskovala, hokeji to nepomáhá, ale pro nás je důležité, že i přes to jsme dokázali utkání dotáhnout do konce. Ještě bychom rádi poděkoval skalním fanouškům z kotle za velkou podporu v těchto zápasech a za to, že se po šedesát minut snaží vytvářet skvělou atmosféru. Klobouk dolů před těma klukama, moc si jejich podpory vážíme.

Tomáš Jirků - HC Dynamo Pardubice B: My jsme dnešní utkání v Prostějově bohužel nezvládli. Zlomový moment utkání byl závěr první třetiny, kdy jsme srovnali na 1:1 a do té doby nebyla naše hra vůbec špatná. Bohužel jsme si nechali vstřelit od soupeře dvě branky ještě na konci té první třetiny, což ovlivnilo průběh utkání. Už jsme se nebyli schopní do toho zápasu vrátit. Přesto, že jsme si vypracovali spoustu příležitostí, tak jsme nedokázali být produktivní a soupeř nám ještě odskočil po našich hrubých individuálních chybách a dneska jsme zkrátka byli v tom utkání horší.