První třetina v Litoměřicích přinesla po jedné neuznané brance nás i domácích, jeden regulérní gól Kališníků a dva naše! Ve druhé části oba týmy dokázaly využít zesílenou početní výhodu, trefu navíc v klasické početní převaze k tomu přidal Honza Veselý, a tak jsme před posledním dějstvím vedli o dvě branky. V poslední periodě využil trestné střílení Zdeněk Doležal a za domácí dokázal korigovat skóre pouze Tomek. Na třetí pokus v letošní sezóně to tedy proti Litoměřicím vyšlo!

HC Stadion Litoměřice - LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 18. Tomek (Kuťák), 39. Sihvonen (Tomek), 54. Tomek (Kuťák, Korkiakoski) – 11. Ostřížek (J. Veselý, Fronk), 20. Hašek (Kubeš, Pohl), 23. Hanousek (Illéš), 36. J. Veselý (Illéš, Hanousek), 52. Z. Doležal (TS).


Rozhodčí: Petružálek, Jechoutek - Beneš, Kokrment.


HC Stadion Litoměřice: Cichoň (Šatný) – Černohorský, Jebavý (C), Aubrecht, Kroupa, Tomek, Husák (A), Pavlák – Costa, Jícha (A), Sihvonen – Korkiakoski, Kuťák, Plos – Kordule, Vitouch, P. Svoboda – Krupička, Hrabík, Cikhart.


LHK Jestřábi Prostějov: Štipčák (Pavelka) – Hanousek, Poledna, Pohl, Drtil, Krejčí, Kubeš, Forman – Z. Doležal, Hašek, Illéš – J. Veselý, Ostřížek, Fronk – Račuk, Pitule, Maruna – Slanina, Venkrbec (C), Jiránek (A).


 • Vyloučení
  7:10
 • Využití
  3:2
 • V oslabení
  0:0
 • Diváci
  877
 • Střely na branku
  42:26
 • Průběh utkání
  0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5

Utkání v Kalich Aréně začalo kvůli nepříznivé dopravní situaci o půl hodiny později, než mělo a naši hokejisté se museli vypořádávat se zkráceným rozbruslením, doplněného poněkud hektickými předzápasovými chvilkami. I přes to jsme to byli mi, kdo měl v zápase první větší šanci, při které puk dokonce skončil za zády Cichoně. Všem na stadionu ale bylo ihned jasné, že tato branka nemůže být uznána, jelikož Kuba Illéš puk srazil do sítě rukou, když si ho chtěl zpracovat na hokejku, a tak se pokračovalo za bezbrankového stavu. Následně jsme se museli potýkat s oslabením, když na trestnou lavici zamířil Aleš Poledna, který v obranném pásmu zatáhl za záchrannou brzdu v podobě podrážení, když se jeden z litoměřických útočníků prodíral do vyložené šance. V nařízené početní nevýhodě jsme nátlak domácích dokázali ustát. To stejné platilo i když o několik minut později putoval za katr Honza Pohl. V polovině prvního dějství se nám podruhé v zápase podařilo překonat Oldřicha Cichoně v brance Litoměřic, situaci se však hlavní arbitři vydali zkoumat na videu. Nic, co by pravidla nedovolovala, však pruhovaní muži v nepřehledné situaci před domácí svatyní nenašli, kontrola byla rychlá, a tak jsme zásluhou Davida Ostřížka mohli slavit vedení 1:0. Domácí se rychle snažili o vyrovnání, od kterého nebyli daleko. Marek Štipčák už byl totiž překonaný a vytahoval puk ze své branky, hlavní rozhodčí však rozpažil ruce kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti, a změna skóre se tak nekonala. Došlo na ni ale v závěrečných minutách první periody, kdy Litoměřice díky střele Tomka v jejím samotném závěru využili čtyřminutovou přesilovou hru. Poslední slovo úvodní části však i přes to patřilo našim hokejistům! Kuba Kubeš, bráněný čtyřmi domácími hráči, naprosto fenomenálně prošel přes modrou čáru, předal puk na Petra Haška a ten svou dělovkou nedal Cichoňovi sebemenší šanci na zásah. Po dvaceti minutách jsme tak vedli 2:1.

Minutu a půl po startu prostředního dějství na ledovou plchu zamířila naše přesilovková formace, která měla za úkol potrestat nedovolený zákrok Kroupy. Po jedenácti vteřinách se navíc vrátka na litoměřickou lavici hanby otevíraly znovu a ke Kroupovi usedl Vitouch. Začala tedy naše velmi dlouhá, navíc dvojnásobná, početní převaha, kterou po půl minutě využil Tomáš Hanousek! Ten si na modré čáře vyměnil puk s Kubou Illéšem, napřáhnul se skoro až do nebes a vyslal nechytatelnou pumelici do pravého horního rohu litoměřické branky, kterou navýšil náš náskok na 3:1. Už za vyrovnaného počtu hráčů na ledě se v obrovské šanci ocitl Jirka Fronk, ke kterému se puk odrazil po střele Poledny a dorážce Ostřížka. Našemu křídelníkovi ale v poslední chvíli zablokovali domácí obránci hokejku, čímž zabránili už téměř jisté gólové radosti našeho týmu. Ve druhé polovině základní hrací doby kapitán modrobílých Jebavý neukočíroval svou sílu, když se v souboji u mantinelu utkal s Jirkou Fronkem a putoval na dvouminutový odpočinek. Naší přesilovkové pětce se podařilo sehrát kombinaci na jeden dotek, která skončila dalším gólem! Tomáš Hanousek v závěru souhry tvrdě nastřelil puk do před brankového prostoru, kde zaúřadovala čepel Honzy Veselého! Po jeho přesné teči jsme slavili gól na 4:1! Čekaly nás však krušné chvilky. V posledních minutách druhé části se totiž na trestné lavici sešli Kubeš a Pitule, a domácí tak měli šanci zkorigovat rozdíl ve skóre za pomoci dvojnásobné přesilovky. Během ní se Litoměřicím po zásahu Sihvonena podařilo snížit nabranou ztrátu, i tak jsme ale po čtyřiceti minutách měli na kontě dvougólový náskok!

Ten byl však v ohrožení poté, co Zdeněk Doležal putoval v začátku třetí periody na trestnou lavici. S několikátým oslabením v utkání jsme si ale dokázali poradit, nedovolili jsme Kališníkům strávit moc času v prostoru před Markem Štipčákem a nadále jsme hájili získané vedení. Navíc jsme dostali šanci na jeho navýšení. Domácí Kroupa a Husák se totiž špatně domluvili při střídání, což neuniklo sudím, kteří tak v momentě reagovali a odpískali hru ve větším počtu hráčů, než je dovoleno. Výrazně ohrozit působiště brankáře Cichoně se nám sice nepodařilo, ukrojili jsme ale další cenné vteřinky z časomíry, která hrála v náš prospěch. Litoměřice se však nevzdávaly a neustále se snažili najít prostor, kudy by se dokázali procpat a následně usadit v naší obranné třetině. Naši hráči ale nevypustili jediný souboj, ke každé situaci přistupovali maximálně zodpovědně a mařili jedno útočné tažení domácích za druhým. Osm minut před závěrečnou sirénou navíc do samostatného úniku sprintoval Petr Krejčí, který byl faulovaný a vybojoval pro náš tým trestné střílení! Puku se ujal nejlepší střelec Chance ligy, Zdeněk Doležal. Naznačil rameny pohyb doleva, následně strhl hokejku s pukem na druhou stranu a dopravil kotouč za brankovou čáru. Vyhráno ale ještě nebylo. Pitule a Slanina se totiž s minutovým rozestupem sešli na lavici hanby, a tak jsme podruhé v zápase byli svědky našeho oslabení ve třech proti pěti. Během ní se podruhé v zápase dokázal trefit Tomek, který tak zažehl jiskřičku naděje pro domácí. Ta se však naštěstí pro nás nerozhořela. Naši hráči dokázali v posledních minutách kontrolovat hru, odolat nátlaku domácích se odkrytými zády a dokráčeli ke tříbodovému zisku.

Ohlasy trenérů

Martin Janeček - LHK Jestřábi Prostějov: Do první třetiny jsme šli hlavně s koncentrací s cílem vstoupit dobře do utkání, protože jsme přijeli trochu později kvůli zacpané Praze, takže se začínalo o půl hodiny později. Důležité bylo, aby na nás domácí nevletěli a nebylo brzo po zápase, což se nám povedlo. Šli jsme do vedení 2:1 po první třetině a stejný výsledek třetiny jsme zapsali i v té prostřední. To jsme vedli 4:2 a měli jsme výborně rozehraný zápas. Pak samozřejmě na obou stranách nastoupily emoce, bylo to hektické a přišly vyloučení na obou stranách, ale podržel nás neskutečný týmový výkon. Hráči šli krok po kroku za vítězstvím a spoluprací došli k třem bodům. Chceme poděkovat Litoměřicím, že nám vyšly vstříc a mohli jsme začít o půl hodiny později. Už v Praze jsme oficiální cestou přes hokejový svaz žádali o posunutí startu utkání a vážíme si toho, že nám ze strany domácích bylo vyhověno.

František Ptáček - HC Stadion Litoměřice: Věděli jsme, jaký soupeř přijede, věděli jsme, jaké měl problémy. Začátek byl výborný z naší strany, nepodařilo se nám vstřelit branku a postupem času soupeř začal ukazovat své kvality, dokázal, že jakmile my uděláme chybu, tak on ji potrestá. Dali góly z přesilovek, dali góly z našich individuálních chyb a i když to utkání naoko vypadalo slušně, tak soupeř v těch důležitých momentech dominoval a zaslouženě vyhrál.