Do první třetiny jsme vstoupili jako aktivnější celek, skóre zápasu ale otevřel Sokolov, který se v úvodním dějství prezentoval třemi brankami, na které jednou trefou zareagoval pouze Honza Veselý. V prostřední periodě se mezi střelce zapsal také Zdeněk Doležal, který šikovně tečoval střelu Krejčího mimo dosah brankáře Hamalčíka. Během poslední části ale Daniel Kružík znovu poslal hosty do dvougólového vedení a do odkryté Pavelkovy branky pečetil skóre Kverka.

partner zápasu

LHK Jestřábi Prostějov - HC Baník Sokolov

Branky a nahrávky: 17. J. Veselý (Fronk, Ostřížek), 23. Z. Doležal (Krejčí, Račuk) – 5. Kružík (Přikryl), 8. Kružík (Přikryl), 18. Vracovský (Tureček, Kofroň), 53. Kružík (Bernovský), 59. Kverka (Kofroň, Tureček).


Rozhodčí: Skopal, Mejzlík - Mikšík, Vašíček.


LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Štipčák) – Hanousek, Forman, Pohl, Drtil, Krejčí, Kubeš, Poledna – Z. Doležal, Hašek, Illéš – J. Veselý, Ostřížek, Fronk – Račuk, Pitule, Maruna – Slanina, Venkrbec (C), Jiránek (A).


HC Baník Sokolov: Hamalčík (Michajlov) – M. Rohan (A), Tureček, Rulík, Weinhold, Mlčák, Klejna, Bulka – Vracovský, Kverka (A), Kofroň – Bernovský, Přikryl, Kružík – V. Adamec, Vrdlovec, Tomeček – D. Novotný, T. Rohan (C), Šlechta.


 • Vyloučení
  1:1
 • Využití
  0:0
 • V oslabení
  0:0
 • Diváci
  501
 • Střely na branku
  20:16
 • Průběh utkání
  0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5

V utkání devětadvacátého kola to byli naši hráči, kteří do něj vstoupili aktivněji a od prvních minut vytvářeli problémy na Hamalčíkově brankovišti. Ten po ani ne sto odehraných vteřinách čelil Davidu Ostřížkovi, který si našel střeleckou pozici v mezikruží. Maskovaný muž se ale náhlým zjevením našeho útočníka nenechal rozhodit a postaral se o to, aby Ostřížkova trefa neskončila v sokolovské síti. Po pěti minutách hry se hosté poprvé dostali k tomu, aby sehráli kombinaci v naší obranné třetině. Na jejím konci stál Daniel Kružík, který mířil přesně a otevřel skóre zápasu. Baník díky vstřelené brance ožil a najednou to byli jeho hráči, kteří diktovali tempo hry. Ústřední postavou byl opět Daniel Kružík, který nejspíš zamýšlel vhodit puk do před brankového prostoru tak, aby ho někdo tečoval, zvládl to ale tak nečekaně, že černá guma nakonec prošla až za brankovou čáru. Neuplynula ani minuta a už se do našeho obranného pásma hnal Sokolov znovu. Individuální průnik tentokrát zvolil Jaromír Kverka, s jeho střelou z osy hřiště si ale poradila lapačka Jardy Pavelky. Tři a půl minuty před koncem se našim hráčům podařilo ujet do přečíslení, které vyústilo v odražený puk na hokejku Honzy Veselého. Ten měl naprosto jednoduchou práci, jelikož před ním zívala kompletně prázdná branka Hamalčíka, a tak do ní náš útočník nekompromisně uklidil puk, čímž snížil na 1:2. Sokolovští se však ještě před první sirénou vzali vedení o dva góly zpátky, neboť krátce po trefě Veselého se mezi střelce zapsal také Vracovský.

Prostřední dějství jsme začali ve čtyřech hráčích na ledové ploše, protože když na časomíře zbývaly ještě dvě desetinky z té předchozí, vyloučili rozhodčí Tomáše Hanouska, který podrazil jednoho ze soupeřů. Při našem oslabení se však v základech otřásala branka střežená Hamalčíkem, a to doslova. Po rychlém protiútoku do ní totiž nedoputoval puk, ale jeden z článků naší obranné čtveřice, a tak sokolovská svatyně skončila až na mantinelu. Třiadvacátá minuta přinesla kontaktní branku našeho týmu! Zdeněk Doležal totiž dokázal za jízdy tečovat ránu Petra Krejčího tak přesně, že Hamalčík se pouze ohlédl za svým ramenem, kde už se v síti třepal puk, což znamenalo snížení na 2:3. O chvíli později své střelecké štěstí pokoušel Honza Slanina, jeho projektil ale zblokovali obránci v černožlutém do ochranné sítě. Sokolov je statisticky nejtrestanějším týmem Chance ligy a nedovolených zákroků se jeho hokejisté nevyvarovali ani na našem zimním stadionu. V polovině utkání tak na lavici hanby usedl Mlčák a po dobu jeho pobytu za katrem bylo v okolí branky Sokolova velmi dusno. V samotném závěru jeho trestu pak Hamalčík, jakoby zázrakem, odolal snad pěti na sebe navazujícím dorážkám. O vyrovnání jsme tak museli bojovat nadále. Během zbylých minut druhé periody se nám to přes spoustu dobře vypadajících šancí nepodařilo, a naše naděje se tak upíraly k poslední dvacetiminutovce.

Do ní jsme tedy nastoupili se zcela jasným úkolem a snahou co nejdříve vyrovnat skóre zápasu. Daleko od své druhé trefy večera nebyl Honza Veselý, který se snažil vykoupat brankáře Hamalčíka za pomoci svých šikovných ručiček, gólman hostí ale zůstal koncentrovaný a s nájezdníkem v našich barvách si poradil. Pozornost musel udržovat také Jarda Pavelka. Ten skvěle uvedl do pohotovosti své levé rameno, když bylo potřeba zlikvidovat přečíslení Tomečka s Adamcem, které střelou řešil první jmenovaný. Hra se překlápěla z jedné strany na druhou, když se dvanáct minut před koncem základní hrací doby objevil v útočném pásmu Honza Veselý. Ten si puk dovedl až na levý kruh, odkud zápěstím pálil na vzdálenější tyč. Kotouč sice skončil v síti, jednalo se však o tu, kterou má v košíčku lapačky brankář Hamalčík, nikoliv o tu brankovou. Drahocenné vteřinky na časomíře utíkaly stále rychleji a jejich odliv nabral další spád poté, co se mimo dosah Jardy Pavelky trefil Daniel Kružík, který dokonal hattrick. Hosté byli nadále hladoví a využívali všechny dostupné prostředky k tomu, aby udrželi kotouč v bezpečné vzdálenosti od své branky. Při jednom z výpadů sokolovských útočníků Pavelku v práci musela zastoupit jeho pravá tyčka. V samotném závěru lodivod Martin Janeček zavelel ke hře vabank s odkrytými zády, ta ale úspěch nepřinesla. Trefou do prázdné branky upravil skóre zápasu na konečných 2:5 z našeho pohledu Jaromír Kverka.

Ohlasy trenérů

Martin Janeček - LHK Jestřábi Prostějov: Musíme smeknout před soupeřem, který přijel skvěle připravený, bruslil a vyloženě nás v první třetině přehrál. Co se týče naší hry, tak jsme tam od první třetiny měli dobré věci, nicméně nás zaskočil pohyb Sokolova a my jsme začali couvat, vyklízet obranu, čehož hosté využili. Ve druhé třetiny si myslím, že lepším týmem jsme byli my, ale vytěžili jsme z toho pouze jeden gól. V tom třetím dějství se nám nepodařilo správně uhlídat emoce a soustředit se jenom na hru. Tam nám to potom uteklo, když se nám nepodařilo hrát to, co si říkáme, odklonili jsme se od toho, a tak Sokolov zkušeně dokráčel ke třem bodům.

Martin Weinhold - HC Baník Sokolov: Dnes jsme hlavně dobře začali. Dali jsme první gól, což se nám v předchozích zápasech nedařilo. Troufnu si říct, že jsme měli lepší pohyb, než soupeř a větší obětavost, což v minulých zápasech úplně nebylo. Měli jsme i trochu štěstíčka vepředu, kdy nám tam napadali nějaké góly a dotáhli jsme zápas do vítězného konce.