První třetina zápasu s přerovským rivalem přinesla neuznanou branku našeho týmu a do její sumarizace můžeme připočítat dohromady hned sedm vyloučení. V prostředním dějství se nám podařilo díky navrátilci Tomáši Jáchymovi srovnat stav utkání a v poslední periodě překlopili skóre na naši stranu Zdeněk Doležal. Už do prázdné brány se trefili Matouš Venkrbec s Petrem Haškem, a ze třetího letošního derby o Hanou tak bereme všechny tři body!

HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 21. Indrák (Hejcman) – 36. Jáchym (Maruna, J. Veselý), 43. Z. Doležal (J. Veselý), 58. V. Burian (Hašek), 60. Hašek (Venkrbec, Kubeš).


Rozhodčí: Kubičík, Cabák - Mikšík, Veselý.


HC ZUBR Přerov: Postava (Vojtek) – R. Černý, Kudělka (A), Chroboček, Zeleňák, Cubo, Krisl (C), F. Němec – T. Doležal (A), Pechanec, Březina – Jak. Svoboda, Vlach, Tomi – Indrák, Hejcman, Goiš – Mácha, Chludil, Ministr.


LHK Jestřábi Prostějov: Štipčák (Pavelka) – Hanousek, Poledna, Pohl, Forman, Krejčí, Kubeš – Z. Doležal, Hašek, Illéš – Jiránek (A), Jáchym (A), J. Veselý – Račuk, Pitule, Slanina – V. Burian, Venkrbec (C), Ostřížek – Maruna.


 • Vyloučení
  6:7
 • Využití
  1:1
 • V oslabení
  0:1
 • Diváci
  1586
 • Střely na branku
  22:33
 • Průběh utkání
  1:0, 1:4

Třetí letošní derby o Hanou odstartovalo útočným průnikem domácích Zubrů, když se ze středního pásma vydal na zteč proti Marku Štipčákovi Cubo. Ten chvíli pokukoval po přihrávce, nakonec se rozhodl střílet, ale to už mu hokejku zablokoval Tomáš Pitule, který tak vyřešil vznikající nebezpečí a ušetřil práci našemu brankáři. V páté minutě do derby poprvé zasáhli rozhodčí, když se na trestnou lavici za krosček poroučel Tomáš Hanousek. Dříve než se ale žlutomodří dokázali dostat k nějaké kombinaci v našem obranném pásmu, už putoval na trestnou lavici Tomáš Doležal za sekání. Hrálo se tedy ve čtyřech hráčích na obou stranách, čehože se snažil využít Tomáš Jiránek v kombinaci s Honzou Pohlem. První jmenovaný zavezl puk do útočného pásma, kde ho přenechal naší třiadvacítce, která svižnou střelou zápěstím prověřila pozornost brankáře Postavy. Ten byl ostřelován i nadále, protože po vyhraném buly před našim brankářem zavelel Poledna k rychlému přesunu do útočného pásma, kde najednou byli čtyři naši hráči. Poledna si ke kombinaci vybral nejlépe postaveného Veselého, kterému ale puk ujel, nemohl střílet z první, a tak na jeho ránu dokázal domácí gólman zareagovat. Ve třinácté minutě byl znovu odeslán na trestnou lavici Tomáš Hanousek, a tentokrát navíc na čtyři minuty. Ve vlastním oslabení se nám po rychlém přenesení hry podařilo otevřít skóre zápasu, naše branka však rozhodčími nakonec byla odvolána jako neregulérní. Okamžik před tím, než puk prošel za brankovou čáru, byla totiž hra přerušena, a gól po hvizdu jednoduše platit nemůže. V závěru první periody jsme opět byli svědky hry čtyř proti čtyřem, když byl za Zubry vyloučen Chludil a o minutu později za naše barvy Slanina. Na góly ale nedošlo, a tak se po dvaceti minutách hrálo za stavu 0:0.

Prostřední dvacetiminutovku po uplynutí pár vteřin začínali Zubři v přesilové hře, která navíc byla zesílená poté, co hlavní arbitři shledali nedovoleným zákrokem počínání Matouše Venkrbce. Domácím to netrvalo dlouho a po chvíli v našem obranném pásmu slavili první branku utkání, kterou zařídil Daniel Indrák. Puk se cestou k naší brance odrazil o nohu jednoho z našich obránců, a Marek Štipčák v naší brance se tak mohl jen bezmocně ohlédnout za svá záda. V plném počtu hráčů na ledové ploše jsme dlouho nevydrželi, neboť za nebezpečnou hru vysokou holí musel na dvouminutový odpočinek zamířit Lukáš Forman. Při tomto oslabení se znovu dral do zakončení Indrák, který ale tentokrát ani nadvakrát nedokázal překonat Marka Štipčáka. Vzápětí však na druhou stranu kluziště vyrazil Matouš Venkrbec, kterému chybělo jen málo k tomu, aby od něj puk doklouzal za záda přerovského brankáře. Tomu paní štěstěna pomohla také v polovině základní hrací doby, kdy na něj tvrdou ránu z mezikruží vyslal Hanousek. Projektil našeho hokejisty však skončil na tyčce. Gólové radosti jsme se už ale dočkali pět minut před druhou sirénou, kdy se úspěšným střelcem v prvním zápase po dlouhodobém zranění stal Tomáš Jáchym! Ten zkušeně nestřílel hned, jak se k němu dostal kotouč, ale položil Postavu na břicho, obkroužil jeho betony a srovnal stav utkání na 1:1. Ten platil po čtyřiceti odehraných minutách.

Z posledního dějství nebyla odehrána ani minuta, když pravice pruhovaných mužů mířila ke stropu přerovského zimního stadionu. Na lavici hanby po přerušení hry usedl David Březina, a do boje tak byla vyslána naše přesilovková družina, jejíž neodmyslitelnou součástí je Zdeněk Doležal! Tomu na levé křídlo přesně nabil Tomáš Hanousek a pak už jsme se mohli radovat! Doležal totiž svým příklepem našel skulinku mezi rukou a tělem gólmana Postavy, a tak svou střelou zařídil naší výpravě vedení 2:1. To odstartovalo pasáž, kdy naši hráči diktovali tempo hry, dominovali na puku a vymýšleli jednu nebezpečnou kombinaci za druhou. Naše útočné snažení navíc podpořila další početní převaha, kterou svým nedovoleným zákrokem u mantinelu zařídil Jiří Krisl. Přesilovková pětka s jestřábem na dresu ale tentokrát vstřelenou branku neslavila, a tak jsme jedenáct minut před vypršením časového limitu hájili jednobrankový náskok. Jeho udržení na startu poslední desetiminutovky stálo na Marku Štipčákovi, který maskou likvidoval pokus Jakuba Svobody. Vzápětí se však přerovští hokejisté znovu dopustili porušení pravidel, hříšníkem byl tentokrát Tomáš Doležal. V samotném závěru nabídnuté přesilovky předložil Tomáš Jáchym střeleckou nabídku Davidu Ostřížkovi, ten ale pálil pouze do výstroje připraveného Postavy. Necelé čtyři minuty zbývaly do konce zápasu, když se do samostatného úniku prodral Darek Hejcman. Marek Štipčák si ale dokázal poradit jak s jeho střelou, tak následnou dorážkou a udržel náš jednobrankový náskok. Ve vlastním oslabení pak při hře domácích s odkrytými zády pojistil zisk tří bodů ze zápasu třicátého kola Vilém Burian, který trefou do prázdné klece upravil skóre na 3:1 z našeho pohledu. Petr Hašek navíc Zubrům ujel chvíli poté, a tak i díky němu vezeme z Přerova výhru 4:1!

Ohlasy trenérů

Martin Janeček - LHK Jestřábi Prostějov: Začal bych tím, že první třetina byla oboustranně taková nervózní, rozházená a bylo tam dost vyloučení. Od druhé části nám neskutečně pomohli naši fanoušci, kteří dorazili zhruba v polovině té první dvacetiminutovky a utkání začalo dostávat grády. Nicméně ještě v té druhé třetině jsme tam měli nějaká vyloučení, která jsme až na to tří proti pěti ustáli. Pak ale přišla pasáž, kde se hrálo plynule pět na pět, kde jsme si troufnu říct soupeře hrnuli a vytěžili jsme z toho srovnání stavu na 1:1. Ve třetí třetině jsme si koncentrovaným týmovým výkonem došli k vítězství. Ten výsledek trošku klame, protože to byl těžký zápas, soupeř na konci musel otevřít hru a padly tam dva góly do prázdné. Jinak to ale bylo vyrovnané utkání a myslím si, že vítězství v něm jsme si zasloužili jednoznačně.

Michal Mikeska - HC Zubr Přerov: Do utkání jsme vstoupili dobře, první třetina byla z naší strany dobrá. Takhle jsme si to představovali, byli jsme spokojení. Ve druhé třetině jsme ale vypadli z tempa. Možná nám trochu docházely síly, nebo soupeř prostě převzal iniciativu. Trápíme se v přesilovkách, což se bohužel dnes potvrdilo. Sice jsme využili převahu pět na tři, ale hra pět na čtyři nás v podstatě vyváděla z tempa. Nevím, jak to zhodnotit, ale musíme na tom zatraceně zapracovat – zejména na vstupu a udržení prvního kotouče. Jsme na začátku, byť čas kvapí. V úterý prohlédneme video a nachystáme se na Frýdek.