V první třetině utkání proti Dukle se nejprve tvrdou ránou trefil Aleš Poledna, kterého o necelou minutu později napodobil gólovou trefou Kuba Illéš! Ve druhé části ale domácí dokázali náš náskok srovnat a jelikož ve třetím dějství žádná branka nepadla, muselo o vítězi tohoto duelu rozhodnout až prodloužení. V tom si nakonec bonusový bod zajistila Jihlava.

HC Dukla Jihlava - LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 32. Bilčík (Kuprijanov, T. Havránek), 39. T. Havránek, 63. Jelínek – 5. Poledna (J. Veselý, Jáchym), 5. Illéš (J. Veselý, Z. Doležal).


Rozhodčí: Barek, Čáp - Dědek, Maňák.


HC Dukla Jihlava: A. Beran (Chaloupek) – Bilčík, Strejček, Dundáček, Kočí, Koštoval, Ozols, Chvátal – Čachotský (C), D. Bartoš, Cachnín – Harkabus (A), T. Havránek, Šik – Štefančík, Kuprijanov, Burkov – V. Brož, Pořízek, Jelínek.


LHK Jestřábi Prostějov: Štipčák (Pavelka) – Hanousek, Poledna, Drtil, Forman, Krejčí, Kubeš – Z. Doležal, Hašek, Illéš – Jiránek (A), Jáchym, J. Veselý – Fronk, Račuk, Slanina (A) – V. Burian, Venkrbec (C), Ostřížek – Maruna.


 • Vyloučení
  4:5
 • Využití
  0:1
 • V oslabení
  2:0
 • Diváci
  1023
 • Střely na branku
  20:29
 • Průběh utkání
  0:2, 3:2

Povánoční zápas s jihlavskou Duklou započal v poklidném tempu, kdy se oba týmy sice snažily proniknout do obranného pásma svého soupeře, jednalo se spíš ale o začáteční oťukávání než sehrávání smrtících útočných kombinací. Až dokud se do toho nevložil Aleš Poledna! Ten si našel místo na ose hřiště, kam mu přesnou přihrávku poslal Honza Veselý. Poledna věděl, že před brankářem Beranem je clona hráčů, na nic nečekal, tvrdou ránou golfákem propálil domácího brankáře a zařídila nám vedení 1:0. Další zásah na sebe nenechal dlouho čekat. Naše letka totiž zužitkovala přesilovou hru, kterou jsme měli k dispozici po vyloučení Havránka. Během početní převahy se na pravém kruhu dostal k puku Kuba Illéš, jehož první ránu sice jihlavští hráči zblokovali, jeho druhý pokus se ale lehce otřel o hokejku jednoho z nich a následně doputoval až do branky. Po necelých šesti minutách od úvodního buly jsme tak vedli 2:0. V první části jsme museli přestát také hru v oslabení, když byl na trestnou lavici za nedovolené bránění odeslán Vilém Burian. Zkoušku ve čtyřech hráčích na ledové ploše jsme ale splnili bez jakéhokoliv zádrhelu, a tak jsme nadále drželi dvoubrankové vedení. To platilo i v době, kdy siréna oznámila konec úvodní dvacetiminutovky.

Na startu prostřední periody se mezi dvěma obránci ve žlutých dresech prodíral Tomáš Jiránek, který se vydal pozdravit brankáře Berana. Jeho rána všem postrádala razanci k tomu, aby pro domácího maskovaného muže byla nebezpečná, protože Jiránkovu hůl při zakončení dokázala zablokovat dvojice obránců. Pelhřimovským stadionem to zašumělo krátce poté. To byl totiž v obrovské šanci Honza Slanina, kterého na brankovišti hledal svou přihrávkou Kubeš. Před naší sedmaosmdesátkou zívala polo okrytá branka, jenomže kvůli několika nekontrolovatelným odrazům puku se Slanina nedostal do zakončení. Hráči v barvách Dukly se ale nechtěli pouze krčit ve vlastní obranné třetině, a Marek Štipčák tak rozhodně nebyl na povánočním dýchánku. V polovině zápasu se náš gólman vyznamenal proti Čachotskému, který ho dokázal položit na břicho, i tak ale Štipčák zabránil gólové radosti domácích. Těžká zkouška pro něj a celou naši defenzivu přišla krátce poté. Ve stejném čase totiž byli vyloučeni Tomáš Hanousek a Lukáš Forman, a tak nás čekalo nepříjemné oslabení ve třech. Výborně ale zapracoval Petr Krejčí, který se hned po buly vydal do boje o puk a vynutil si faul od Dundáčka. Jihlava tak hrála ve čtyřech proti třem. Naši hráči zrovna naskakovali na led z trestné lavice, když Vlastimil Bilčík od modré čáry trefil puk přesně do naší branky a snížil náš náskok na rozdíl jednoho gólu. Duklu kontaktní branka nabudila a ve vlastním oslabení dokázala vyrovnat na 2:2. Autorem branky byl Tomáš Havránek, jehož přičiněním se do poslední části šlo za nerozhodného stavu.

Přiblížit náš tým ke třem bodům se ve čtyřiatřicáté minutě jal Matouš Venkrbec, kterému se v mezikruží nabízel Vilém Burian. Na něj také mířila přihrávka, jenomže tu zablokovali domácí hráči. Brankář Beran tak nemusel řešit žádné trable s našimi útočníky. Utkání se ale hrálo na obě strany a jak my, tak hokejisté Jihlavy, jsme chtěli být těmi, kdo si na své konto připíše rozdílovou branku. Příležitost jsme k tomu dostali patnáct minut před vypršením základní hrací doby, kdy byl na trestnou lavici odeslán Čachotský. Jihlava se ale nezdráhala a hned po buly jsme museli řešit únik Pořízka. Jakmile jsme ale situaci ustálili, orosilo se čelo každého jihlavského fanouška, který utkání přihlížel. Illéš totiž pálil od modré čáry, puk se odrazil ke stropu a dopadl na brankoviště, kde už po něm sahal Honza Veselý. Několik málo centimetrů dělilo našeho útočníka od vstřelené branky, střelecký zápis utkání ale nakonec rozšířen nebyl. Menší trest se nevyhnul ani Tomáši Jáchymovi, který hákoval jednoho ze soupeřících hráčů, což neuniklo pozornosti sudích. Půl minuty před jeho návratem ho navíc na trestné lavici doplnil Petr Hašek, který nešetrně vyhodil puk mimo hrací plochu a putoval za to na dvouminutový oddech. I přes taktickou poradu domácích jsme se s nepříjemnou situací zvládli popasovat, a tak se pokračovalo za vyrovnaného stavu. V závěru šedesáti minut vymezených pro zápas dvaatřicátého kola Chance ligy jsme byli aktivnějším týmem, dostat puk za Berana se nám ale nepodařilo, a tak se šlo do prodloužení.

V něm nejprve neskutečným zákrokem podržel náš tým Marek Štipčák, který ve stylu Dominika Haška vleže a na zádech rukou zabránil šanci Harkabuse, o chvíli později už ale nestačil na Jelínka. Z duelu proti Jihlavě tak odvážíme domů jeden bod.

Ohlasy trenérů

Martin Janeček - LHK Jestřábi Prostějov: Chtěl bych poděkovat našim fanouškům, protože společně s domácími vytvořili výbornou kulisu celého zápasu. Vstup do utkání měla lepší Jihlava, domácí byli aktivní, vletěli na nás, ale zastavilo je vyloučení. My jsme potom z dvou takových šťastných střel, ale i dobré hry v první třetině, šli do dvoubrankového vedení. Ve druhé třetině byla hra znovu vyrovnaná a velmi dobrá, akorát ji narušily vyloučení na obě strany, kdy jsme jednou inkasovali a pak jsme puk ztratili na konci naší přesilovky, kdy soupeř srovnal na 2:2. Ve třetí třetině to opět bylo vyrovnané, puky skákaly po brankovištích na obou stranách, výborně chytali brankáři a dočkali jsme se až prodloužení. Tam takovou malou chybičkou se dostal soupeř do brejku a šikovnou kličkou na bránícího hráče i brankáře rozhodl zápas. Myslím si, že vyhráli ti šťastnější, protože jak naši kluci, tak ti jihlavští si za dnešek zaslouží obrovský kredit, protože ten zápas měl kvalitu a bylo se na co dívat.

Viktor Ujčík - HC Dukla Jihlava: Vzhledem k vývoji zápasu jsme určitě maximálně spokojení se dvěma body. Myslím si, že jsme byli na soupeře dobře nachystaní, říkali jsme, že v týmu mají individuálně zdatné kluky, velké a silné na puku. Upozorňovali jsme na to, že souboje u brány a kolem mantinelu s nimi budou velmi těžké, což se jen potvrdilo. I přes slušný vstup do zápasu jsme z prvních dvou střel dostali dva góly a prohrávali jsme. Snažil jsem se ale na mužstvo apelovat, že to byly jen dvě střely a náš výkon nebyl špatný, tak ať nedávají hlavy dolů. Mohli jsme se během třetiny ještě dostat na kontakt, bohužel produktivitu máme, jakou máme. Naše přesilovky, to už je opravdu kapitola sama pro sebe, těmi si zatím vůbec nejsme schopní pomoct. To už nás v soutěži stálo spoustu bodů, ale pořád říkám, že naděje umírá poslední, třeba se to s novým rokem zlepší. Soupeř byl vynikající, podle mě asi vyhrál v závěru šťastnější celek, ale i to k hokeji patří. Děkujeme divákům, že dnes přišli ve vysokém počtu, na stadionu byla skvělá atmosféra a všichni jsme si to užili.