Vedení v zápase jsme se ujali během přesilové hry, když přesně pálil Zdeněk Doležal. Frýdek ale ještě v první třetině dokázal skóre srovnat na 1:1, a tak se od druhé dvacetiminutovky začínalo nanovo. Prostřední část ale patřila našemu týmu. Nejprve se trefil Tomáš Hanousek a o chvíli později se z gólu mohl radovat také Matouš Venkrbec. V posledním dějství jsme si dokázali pohlídat dvoubrankový náskok. Z utkání 33. kola tak bereme všechny tři body a rok 2023 končíme vítězně!

partner zápasu

LHK Jestřábi Prostějov - HC Frýdek Místek

Branky a nahrávky: 12. Z. Doležal (Hanousek, Illéš), 24. Hanousek (Pohl, Venkrbec), 28. Venkrbec (Ostřížek) – 19. D. Kowalczyk (Svačina, R. Veselý).


Rozhodčí: Rapák, Květoň - Jindra, Vašíček.


LHK Jestřábi Prostějov: Štipčák (Pavelka) – Hanousek, Poledna, Forman, Pohl, Kubeš, Krejčí, Drtil – Illéš, Hašek, Z. Doležal – Jiránek (A), Jáchym (A), J. Veselý – Maruna, Račuk, Fronk – V. Burian, Venkrbec (C), Ostřížek.


HC Frýdek Místek: Mokry (Švančara) – Haman (A), Urbanec (A), D. Kowalczyk, Výtisk (C), Hrachovský, Homola – Svačina, Walega, R. Veselý – Martynek, Marosz, Cedzo – Klimša, Ćmiel, Doktor – R. Toman, Šuhaj, Geidl – Matěj.


 • Vyloučení
  3:2
 • Využití
  1:1
 • V oslabení
  0:0
 • Diváci
  1634
 • Střely na branku
  38:22
 • Průběh utkání
  1:0, 1:1, 3:1

Vstup do zápasu třiatřicátého kola vzali naši hráči zhurta. Už v první minutě se sám do zakončení dral Tomáš Hanousek, kterého chvíli poté napodobil Jirka Fronk. Oba z nich měli poněkud slibnou pozici, neboť na brankáře hostů najížděli z osy hřiště, překonat se jim ho ale nepodařilo. Chvíli na to se ale jali útočit hokejisté Frýdku-Místku. Petr Krejčí se totiž ve středním pásmu uchýlil k nedovolenému zákroku, a tak na led zamířila naše obranná čtveřice. Ačkoliv jsou Rysi druzí nejlepší v proměňování početních výhod, na Marka Štipčáka tentokrát recept nenašli, a tak se pokračovalo za bezbrankového stavu. V polovině úvodního dějství se karty obrátily. Frýdeckomístecký lodivod Hrnčár totiž vyložil na led šest žolíků místo pěti, a tak byli hosté potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě. Během přesilovky dobře pálili Tomáš Jáchym, nebo jeho jmenovec Hanousek, síťka za Mokrym se ale nerozvlnila. Ovšem až dokud se do toho nevložil Zdeněk Doležal! Ten krátce před koncem početní převahy dostal namazáno od Tomáše Hanouska a jak je u něj zvykem, ránou bez přípravy na 1:0 nedal maskovanému muži v dresu Frýdku-Místku sebemenší šanci. V závěru první třetiny jsme se opět museli potýkat s dvouminutovým vyloučením, které pruhovaní muži nařídili za sekání, které provedl Tomáš Jiránek. Chvíli poté navíc na trestnou lavici putoval i Petr Krejčí, a tak jsme se museli bránit ve třech. Souhra hostů byla tentokrát nad naše síly, a tak se Vladimíru Svačinovi podařilo vyrovnat.

Ve druhé třetině se tak začínalo prakticky od nuly. Netrvalo to ale dlouho a naši hráči si vzali vedení zpět! Jirka Fronk sice nejprve neuspěl z před brankového prostoru, kde se snažil dorazit za čáru skákavý kotouč, o chvíli později ale rozjásal tribuny našeho stadionu Tomáš Hanousek. Ten prošel hned přes tři bránící hráče a proti jeho střele z mezikruží nedokázal brankář Mokry včas zareagovat, což znamenalo, že na velkoplošné tabuli svítil výsledek 2:1 v náš prospěch. Vzápětí bylo ještě veseleji. Ondřej Hrachovský totiž za podrážení usedl na lavici hanby a dal nám k dispozici třetí přesilovku v zápase. Tu se nám sice využít nepodařilo, při vyrovnaném počtu hráčů na ledě už jsme ale gól slavili! Matouš Venkrbec totiž stínoval Davida Ostřížka na pravém křídle, který mu po přechodu modré čáry přenechal puk. Náš kapitán se kotouče ujal, jak se patří se přiblížil k frýdeckomístecké svatyni a střelou k bližší tyči navýšil naše vedení na 3:1. To na druhé straně hřiště pečlivě chránil svými výkony Marek Štipčák, který zastavil střelecké pokusy Marosze, Cedza nebo Martynka. I díky jeho výkonům jsme tak po čtyřiceti odehraných minutách měli na kontě dvoubrankový náskok.

Poslední perioda začala poklidně. Naši hráči si byli vědomi toho, že hosté jsou ti, proti nimž hraje čas, a tak nespěchali do žádných bláznivých útočných akcí či kombinací. Zároveň ale zodpovědně přistupovali k rozebírání frýdeckomísteckých hráčů, kteří se snažili vytvořit v našem obranném pásmu nějaký závar, který by vedl k ohrožení Štipčákovy branky. Naši střelci se ale nedali zahanbit. Mokry musel řešit třeba střely Ostřížka, Illéše nebo Buriana, ani na jedné straně se však nejednalo o rány, které by byly nějak zvlášť nebezpečné. Jak čas plynul, Rysi byli nuceni víc a víc otevírat hru, čehož chtěl deset minut před koncem základní hrací doby využít Honza Veselý. Ten se vydal na zteč po pravém křídle, odkud následně přesunul puk k zadní tyči, kde na něj dychtivě čekal Tomáš Jiránek. Hostující obránci ho ale nenechali zakončit v klidu, a tak kotouč putoval pouze za bránu střeženou Mokrym. Hosty v cestě za vyrovnáním během posledních minut zrazoval přechod přes útočnou modrou čáru. Několikrát už to totiž vypadalo, že se Rysi poženou alespoň za snížením gólového rozdílu, pánové na čarách ale jejich snažení několikrát po sobě zatrhli. Na časomíře zbývalo pět minut a čtyři vteřiny, když Vojtěch Šilhavý putoval odpykat pětiminutový trest za svého kolegu Marosze, který po vražení na hrazení jednoho z našich obránců zamířil do sprch. Utkání jsme tedy v klidu dovedli do úspěšného konce a získali z něj všechny tři body!

Ohlasy trenérů

Lukáš Majer - LHK Jestřábi Prostějov: Jsme rádi, že jsme našli cestu ke třem bodům na domácím hřišti. Po tom Zlínu tady byla dost obstojná návštěva, děkujeme fanouškům a kotli nejen za to, že nás podporují i v těch řekněme poněkud méně atraktivních zápasech, ale že s námi drží po celý rok. V utkání bylo vidět, že Frýdek zapsal několik výher po sobě, měli tam velmi dobré momenty a my jsme museli být šedesát minut na špičkách, utkání jsme ale i přes to po šedesát minut kontrolovali. Trochu jsme si to zkomplikovali nezvládnutým oslabením, ale jinak nás spíš mrzí to, že jsme na konci druhé třetiny neodskočili na vedení 4:1. To utkání jsme celkově měli dohrát s větší gólovou grácií. Chtěli bychom poděkovat fanouškům za dosavadní podporu v tomto roce, i když ty čtyři měsíce tady nebyly úplně jednoduché. My se každý den snažíme dělat všechno pro to, abychom diváky přilákali na stadion a abychom rozvíjeli naši hru tak, aby v roce 2024 byla naše hra organizovanější a atraktivnější.