Tempo zápasu nejprve diktovali Orli, kteří odskočili do dvoubrankového vedení, kontaktní gól ale ještě před první sirénou dokázal vstřelit Honza Veselý! V prostřední části se mezi střelce zapsal také Honza Pohl, který svým gólem srovnal strav zápasu na 2:2. Během třetí dvacetiminutovky pak svými trefami dokonali obrat Vilém Burian s Lukášem Formanem. Ze Znojma tak odjíždíme s plným bodovým ziskem.

HC LERAM Orli Znojmo - LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 5. Berger (Sklenář), 8. Šťovíček (Beránek, Bartko) – 13. J. Veselý (Illéš), 36. Pohl (Z. Doležal, Hanousek), 43. V. Burian (Ostřížek, Venkrbec), 50. Forman (Jáchym, J. Veselý).


Rozhodčí: Kostourek, Zeliska - Zídek, Augusta.


HC LERAM Orli Znojmo: Durný (Groh) – Zahradníček, Bartko, E. Mareš, Bukač, J. Jenáček, Tejnor (A), Remta – T. Svoboda (C), Hruška, Jenyš – Beránek, Šťovíček, Matuš (A) – Sklenář, Lichanec, Berger – J. Sedláček, Čermák, L. Adámek.


LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Štipčák) – Hanousek, Forman, Pohl, Drtil, Krejčí, Kubeš – Z. Doležal, Hašek, Illéš – Jiránek (A), Jáchym (A), J. Veselý – Fronk, Račuk, Slanina – V. Burian, Venkrbec (C), Ostřížek – Maruna.


 • Vyloučení
  5:3
 • Využití
  1:1
 • V oslabení
  0:0
 • Diváci
  1412
 • Střely na branku
  33:41
 • Průběh utkání
  2:0, 2:4

Zápas proti znojemským Orlům začal hned po minutě a půl vyloučením z domácích řad. Při pohybu v útočném pásmu vybojovali naši hráči faul Sklenáře, který tedy za podrážení zamířil na trestnou lavici. Během přesilovky tvrdě pálil z levého kruhu Zdeněk Doležal, jemuž puk z modré čáry poslal přesně na hokejku Hanousek. Ten to o chvíli později vzal na sebe a z modré čáry si sjel do mezikruží, odkud chtěl napravit to, co se Doležalovi nepovedlo. Rána našeho obránce však po teči jednoho z domácích skončila pouze na plexiskle za svatyní střeženou brankářem Durným. Jakmile se počet hráčů na ledě srovnal, vydalo se Znojmo do útoku. Z osy hřiště se přesně trefil Jan Berger, který následně otevřel skóre utkání. Vyloučení se během první třetiny nevyhnulo ani našim hráčům. Za nedovolené bránění musel na trestnou lavici zamířit Marek Račuk, kterému sudí vyměřili hned čtyřminutový pobyt vedle boxu časoměřičů. Toho za minutu a půl dokázal využít Martin Šťovíček, po jehož střele Znojmo vedlo o dvě branky. Náskok Orlů ale v přesilovce umenšil Honza Veselý, který tečoval střílenou přihrávku od Kuby Illéše! Puk se od jeho čepele sice odrazil na ruku gólman Durného, nakonec ale doskákal za brankovou čáru, a tak byl stav utkání 1:2 z našeho pohledu. Tak také skončila první třetina.

Do úvodu druhé periody si naši hráči přenesli necelých osmdesát vteřin přesilové hry, když byl v závěru úvodního dějství za podrážení vyloučen Dominik Sklenář. V sirénou rozdělené početní převaze se ale žádná branka neurodila, a tak jsme nadále museli dohánět jednobrankovou ztrátu. Daleko od vyrovnání nebyl Honza Veselý, který nikým nekrytý pálil ze střední vzdálenosti. Puk ale po jeho ráně našel pouze připravenou vyrážečku slovenského brankáře ve službách Znojma. Jihomoravané nechtěli hubený náskok bránit pasivně, a tak musel být v pozoru i Jarda Pavelka. Ten si úspěšně poradil mimo jiné se střelami Jenyše nebo Bartka a proti domácímu kapitánovi předvedl skvostný zákrok betonem. Rychlým přesunem zleva doprava zabránil téměř jistému gólu, který měl na hokejce Tomáš Svoboda. V polovině duelu usedl na dvouminutový odpočinek David Ostřížek, a tak na led musela vyjet naše obranná čtveřice. Petru Krejčímu se při vlastním oslabení dokonce podařilo ohrozit branku domácích, změna skóre na jedné, či druhé straně, se ale během Ostřížkovy absence nekonala. Do konce prostřední části zbývalo necelých pět minut, když zvedal ruce nad hlavu Honza Pohl! Ten stál na brankovišti, kam k němu s notnou porcí štěstí sletěl kotouč, který po předchozím kontaktu s plexisklem mířil ke stropu Nevoga arény. Jak kus černé gumy padal, trefil ho Pohl přesně a nečekaně za záda Durného a srovnal na 2:2. Tento stav platil po čtyřiceti odehraných minutách.

Poslední část základní hrací doby hned na svém startu nabídla gól Viléma Buriana! Celou akci měl ale na svědomí David Ostřížek, který hrál s pukem za bránou, následně vybruslil před ni, čímž na sebe stáhl pozornost nejméně tři hráčů a vystřelil. Jeho ránu brankář v domácích barvách pouze vyrazil puk před sebe, odkud ihned pálil právě Vilém Burian, který gólem na 3:2 otočil vývoj zápasu v náš prospěch. O navýšení náskoku ihned vyrazila bojovat naše druhá formace vedená Tomášem Jáchymem, kterou podporovala obranná dvojice Kubeš a nedostřídavší Pohl. Právě druhý zmiňovaný bek nakonec tvrdě pálil na branku Znojma, jeho rána ale přes chumel hráčů ztratila razanci a tím i gólové parametry. Na opačné straně kluziště se s nepříznivou situací pro domácí snažil pohnout Jan Hruška, s jeho zakončením z blízka si ale poradil Jarda Pavelka. Deset minut a padesát vteřin před koncem zápasu rozšířil střelecký zápis Lukáš Forman! Ten dostal puk na modré čáře, kousek si s ním povyjel a přesnou ránou zápěstím upravil skóre zápasu na 4:2. Znojmo se v posledních minutách utkání uchýlilo k risku s odkrytými zády, po faulu domácího Jenyše se ale Durný za chvíli vrátil do svého brankoviště. Pátý gól do jeho sítě jsme nepřidali ani přes zesílení početní převahy v poslední minutě, i tak si ale do statistik zapisujeme skvělý obrat a do tabulky tři body!

Ohlasy trenérů

Martin Janeček - LHK Jestřábi Prostějov: Věděli jsme, že nás čeká nesmírně těžké utkání. Domácí hrají o život a bylo to vidět od první minuty. Myslím si, že do zápasu jsme dobře vstoupili, ale i přes to jsme dostali dva rychlé góly. I kvůli tomu si nesmírně vážíme dnešního vítězství, protože jsme se z toho dokázali otřepat a zkušenou hrou jsme mířili k tomu, abychom utkání otočili, což se nám nakonec týmovým výkonem povedlo.

Václav Baďouček - HC Orli Znojmo: Utkání jsme měli dobře rozehrané. Bohužel rozhodla druhá třetina, ve které jsme měli další šance navýšit náskok a místo toho Prostějov vyrovnal. Ve třetí třetině se projevila na straně soupeře vyšší kvalita v zakončení. Do zbývajících zápasů potřebujeme hlavně vylepšit právě důraz v zakončení a větší klid. Nemluvě o přesilových hrách. Musíme se především soustředit na naše výkony a zvednout hlavy. Hlavně musíme začít sbírat body, abychom byli schopni se tabulkou posunout nahoru.