Během první třetiny jsme udeřili ve vlastním oslabení, domácí ale dokázali vyrovnat a posléze otočit skóre ve svůj prospěch. V prostřední části vstřelil každý tým po jednom gólu, a tak jsme po čtyřiceti minutách odcházeli do kabin s jednobrankovou ztrátou. Tu ale v posledním dějství smazal Honza Veselý, a jelikož to v Kolíně byla poslední branka ze hry, došlo až na samostatné nájezdy. Ty se lépe vydařily domácímu Kolínu, který tak vybojoval bonusový bod.

SC Marimex Kolín - LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 3. Piegl (Koukal), 10. Vrhel (Koukal, Kolmann), 22. Síla, rozh. náj. Chalupa – 2. Venkrbec, 27. Jiránek (Jáchym, Forman), 53. J. Veselý (Jáchym, Pohl).


Rozhodčí: Jechoutek, Maršálek - Štofa, Beneš.


SC Marimex Kolín: Soukup (Bartošák) – Gaspar, Hampl, Š. Němec, Piegl, Kolmann (A), Sýkora – Chalupa, Koukal (C), Vrhel – K. Lang, Skořepa (A), P. Moravec – Ouřada, Morong, Síla – Gajda, Naar.


LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Štipčák) – Poledna, Hanousek, Forman, Pohl, Kubeš, Krejčí – Illéš, Hašek, Z. Doležal – J. Veselý, Jáchym (A), Jiránek (A) – Slanina, Račuk, Fronk – Ostřížek, Venkrbec (C), V. Burian – Maruna.


 • Vyloučení
  3:4
 • Využití
  1:0
 • V oslabení
  0:1
 • Diváci
  1037
 • Střely na branku
  28:38
 • Průběh utkání
  0:1, 3:1, 3:3

Třetí vzájemný duel s kolínskými Kozly během letošního ročníku začal za skvělé podpory našich fanoušků, kteří se spolu s hráči vydali do středních Čech. Nedlouho po úvodním buly byl na trestnou lavici odeslán Tomáš Jiránek, o velké pozdvižení se však nepostarala přesilovková pětka domácích, nýbrž náš kapitán Matouš Venkrbec! Ten se totiž ve vlastním oslabení dostal za obranu, kam proskočil puk a ihned sám uháněl tváří v tvář gólmanu Soukupovi. Velezkušený útočník si s ničím nedělal hlavu, nechal si puk na forhendu a zvedl ho nad beton strážce kolínské klece, čímž nás poslal do vedení 1:0. Domácí ale na inkasovanou branku dokázali ještě během stejné přesilovky zareagovat. Po střele Piegla z modré čáry byl tak stav zápasu opět vyrovnaný. V polovině úvodní třetiny se Středočechům podařilo rychle přenést hru z jedné strany hřiště na druhou, což vyústilo v jejich další gól a otočku ve skóre. Odpověď na druhou trefu Kozlů měl na hokejce Petr Hašek. Ten po přihrávce od Kuby Illéše svižně pálil z levého kruhu a brankář Soukup jen s vypjetím všech sil dokázal dostat vyrážečku tam, kde ji potřeboval. Srovnat krok se nám nepodařilo ani v závěru, kdy jsme po faulu Naara měli k dispozici přesilovou hru, a tak jsme po první třetině ztráceli jednu branku.

Vstup do prostředního dějství bohužel neprobíhal podle našich představ a museli jsme řešit další nepříjemnost. Vojtěch Síla totiž zvládl objet branku a procpat puk do naší sítě, čímž domácí navýšili své vedení. Naši hráči ale obdrženého gólu nezalekli a o necelé dvě minuty později nechybělo mnoho, abychom mohli slavit my. Kuba Illéš se totiž na brankovišti dostal k odraženému puku, který ale náš útočník nasměroval pouze do brankové konstrukce. Nijak smutnět jsme z toho však nakonec nemuseli, protože máme v kádru Tomáše Jiránka! Ten po pravém křídle zavezl puk do útočného pásma, probojoval se až před brankáře Soukupa a šikovnými ručičkami se proháčkoval do zakončení. To zvolil forhendové a jelikož jeho volba byla správná, snížil rozdíl ve skóre na 2:3 z našeho pohledu. Časomíra už odpočítala polovinu z šedesáti minut určených k sehrání pětatřicátého kola, když nadělal domácí obraně plné hokejky starostí Vilém Burian. Ten totiž úspěšně napadal rozehrávku Kozlů a dostal se ke střele z mezikruží, kterou musel hasit až samotný gólman Soukup. Závěr druhé dvacetiminutovky přinesl hru čtyři na čtyři, neboť nejprve byl dvouminutovým odpočinkem potrestán Piegl, a o půl minuty později na lavici hříšníků usedl také David Ostřížek. Tato herní disciplína nicméně nepřinesla žádnou změnu stavu, a tak jsme po druhé třetině, stejně jako po té první, měli na kontě jednogólové manko.

Cíl do poslední periody tak byl stanoven zcela samovolně. Minimálně vyrovnat, nejlépe obrátit skóre ve svůj prospěch. Ujmout se tohoto úkolu chtěl tři minuty po přestávce Kuba Illéš, jenomže rána bez přípravy mu nesedla a letěla mimo prostor tří tyčí. Rozruch před brankou domácích o chvíli později nadělala také naše třetí útočná řada vedená Markem Račukem. Ten se svými příručími, Jirkou Fronkem a Honzou Slaninou, nadělal defensivním složkám Kolína plné ruce práce, nakonec však tito borci s jestřábem na prsou odcházeli z ledu bez gólového úspěchu. Třináct minut před koncem základní hrací doby to kolínským zimním stadionem zašumělo, když se k puku dostal Síla. Ten ze slotu nikým nehlídaným trestuhodně přestřelil Pavelkovu branku, a tak se pokračovalo s jednogólovým rozdílem. Situace se nám ale komplikovala. Zdeněk Doležal byl totiž odeslán na trestnou lavici a Kozli chtěli přidat pojistku ke svému hubenému náskoku. Hru ve čtyřech jsme ale zvládli a nadále hledali cestu za vyrovnáním. A kdo hledá, najde! Stejně jako Honza Veselý, který jak jinak než z před brankového prostoru, dorazil vypadenou střelu Jáchyma a postaral se o vyrovnání na 3:3! Za zbylých osm minut utkání už se nic zásadního nestalo, a tak se naše pozornost ubírala k prodloužení.

První polovina nastaveného času byla z obou stran klidná a rozvážná, brankáři měli na práci pouze odražené kotouče nebo nahození, kterým chyběla razance. To v poslední minutě porušil Kuba Kubeš, jehož ránu krotil brankář Soukup velmi divoce. Na druhé straně velkou šanci Matěje Chalupy dokázal zlikvidovat Jarda Pavelka, a tak bylo jasné, že o vítězi duelu rozhodne dovednostní soutěž.

V samostatných nájezdech se v našich barvách jako úspěšný střelec zapsal pouze Honza Veselý, což na dvě přesné trefy domácích nestačilo. Z Kolína se tak vracíme s jedním bodem.

Ohlasy trenérů

Martin Janeček - LHK Jestřábi Prostějov: Ačkoliv jsme šli do rychlého vedení, tak jsme po první třetině prohrávali o gól, a i když po čtyřiceti minutách to pro nás byl stále nepříznivý stav, tak si myslím, že jsme po tu dobu byli lepším na kotouči, soupeře jsme přehrávali, přestříleli, nicméně tam proti nám stál výborný brankář domácích. Třetí třetina už byla vyrovnaná, v prodloužení gól nepadl, a tak došlo na nájezdy, kde byli šťastnější a šikovnější domácí. Z naší strany to byl dobrý a odpracovaný zápas, ale je škoda, že jsme ze snahy v útočném pásmu nevytěžili víc gólů. Byla tam řada výborných sehraných útoků, situací směrem do brány, ale něco nám k brance a k tomu, aby jsme šli do vedení a do otočky, chybělo.

Petr Martínek - SC Marimex Kolín: Dneska jsme strašlivě rádi za ty dva body. Samozřejmě v průběhu utkání, když jsme vedli, tak jsme pomýšleli i na tři, ale i za ty dva body jsme nesmírně rádi. My jsme tady dneska hráli s jedním z nejlepším týmem celé soutěže, který, dá se říci, celý zápas byl více na kotouči, ale zase na druhou stranu i my jsme si vypracovali nějaké šance, které jsme mohli proměnit, ale bohužel to se nám nepovedlo. Jsme nesmírně rádi a všichni hráči zaslouží naprostou pochvalu za dnešní předvedený výkon. Utkání teď jdou rychle za sebou, v pondělí přijede Třebíč. Těšíme se, že nás opět poženou skvělí fanoušci jako dnes.