Ačkoliv první třetina patřila Pardubicím a neustále zaměstnávali našeho brankáře Jardu Pavelku jsme z ní odešli vítězně my, poté co se prosadil Tom Drtil střelou z mezikruží a poslal nás do vedení 0:1. Druhou část jsme pro změnu ovládali my, ale paradoxně to byly právě Pardubice, které vstřelily branku, a tak jsme si to otočili. Ve 35. minutě se trefil Ondřej Chabada a vyrovnal tak na 1:1. Tento stav se ani během třetí třetiny nezměnil, a tak se hra dostala až do prodloužení, které o vítězi také nerozhodlo. O tom, kdo si odveze 2 body tedy rozhodovaly až samostatné nájezdy. V těch proměnili Zdeněk Doležal a Petr Hašek, čímž utvrdili naši výhru 1:2 a odvážíme si domů 2 body.

HC Dynamo Pardubice B - LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 35. Chabada (Herčík) – 11. Drtil (Pohl, Z. Doležal), rozh. náj. Z. Doležal.


Rozhodčí: Petružálek, Hucl – Maštalíř, Zídek.


HC Dynamo Pardubice B: Vomáčka (Kadlc) – Zdráhal, Hrádek, Bučko, Nedbal, Voženílek, Tvrdík, Chabada – Lichtag, Kaut (C), Pochobradský – J. Mikyska, Žálčík (A), Rouha – Rákos (A), Herčík, Pavlata – Fiala, Hrníčko, Kalužík.


LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Štipčák) – Hanousek, Poledna, Pohl, Drtil, Forman, Kubeš, Krejčí – Z. Doležal, Hašek, Illéš – Jiránek (A), Jáchym (A), J. Veselý – Fronk, Vlach, Ostřížek – V. Burian, Venkrbec (C), Maruna.


 • Vyloučení
  3:5
 • Využití
  0:0
 • V oslabení
  0:0
 • Diváci
  230
 • Střely na branku
  34:40
 • Průběh utkání
  0:1, 1:1, 1:2

První část zápasu si vychutnaly domácí Pardubice, které měly několik dobrých šancí, se kterými si Pavelka dokázal poradit a na to jsme odpověděli ve třetí minutě faulem Lukáše Formana, který naštěstí domácí nepotrestali. Dynamo ale nepřestalo tlačit a dostávalo Pavelku neustále do pohybu. To jsme si ale nenechali dlouho líbit, a tak jsme poslali odpověď v podobě gólu. Ten tam nekompromisně poslal Tom Drtil v desáté minutě a prostřelil z mezikruží vše co mu stálo v cestě. Dostali jsme se tak v polovině první třetiny do vedení 0:1. Nedlouho na to se šel posadit David Ostřížek za podrážení, čehož taktéž Dynamo nevyužilo. Tím největší šance v této části skončily a skóre už se neměnilo. Tuto třetinu se rozhodně Jarda Pavelka nenudil, a tak nechal světla reflektorů na sobě a předvedl několik zákroků jenž nás drželi nad vodou.

Ze startu druhé dvacky jsme si mohli také vyzkoušet přesilovou hru, kde se nám povedlo dostat puk do brankoviště kde jsme již slavili s rukama nad hlavou, ale puk nakonec nepřejel brankovou čáru. O tři minuty později si pro nás připravil Doležal samostatný únik na branku hostů, ten však vykryl Vomáčka. O další 4 minuty později se hra překlopila na naši stranu a začali jsme na Pardubické Béčko tlačit ve velkém. Několik příležitostí měl Hanousek a také opět Doležal, kdy se oba snažili prostřelit kotouč od modré, to se jim ale ani při vytvořeném tlaku nepodařilo. To se ale nedalo říct o Dynamu, které ve 35. minutě dorovnalo skóre na 1:1 poté co se Ondřej Chabada prosadil z velice ostrého úhlu a Pavelkovi propadl kotouč u bližší tyče. Tím se uzavřela druhá dvacetiminutovka zajímavých akcí.

Do posledního dějství nastoupili oba týmy svižně. Do obrovské šance se dostal ve třetí minutě Žalčík, který mohl střílet do prázdné branky, ale puk minul. Dál se třetina nesla v duchu vyloučení, kdy se v padesátéšesté minutě šli zároveň posadit Dominik Hrníčko za krosček a Matouš Venkrbec za nedovolené bránění. Necelé dvě minuty na to si to vyzkoušeli Daniel Rákos a Jan Pohl také společným vyloučením, tentokrát ale za držení. Ani tak se ale nenašel nikdo, kdo by toto utkání rozhodl, a tak se hra dostala až do prodloužení.

V prodloužení jsme se dostali do gólové šance, kde tomu pardubičtí hráči zabránili drobným faulem, který ale nebyl odpískán a hra se přesunula na naši polovinu, kde naopak už faul odpískán byl. Provinil se Zdeněk Doležal podražením. Dynamo si v tu chvíli vzalo oddechový čas. Nakonec ani to nepomohlo a utkání se dobralo až do samostatných nájezdů.

V těch proměnil Zdeněk Doležal a Petr Hašek, a tak si odvážíme zpět do Prostějova 2 body!

Ohlasy trenérů

Martin Janeček – LHK Jestřábi Prostějov: Ačkoliv jsou Pardubice pro nás tradičně nepříjemný soupeř, tak jsme rádi, že jsme poctivou prací a dobrým hokejem našli cestu k vítězství, i když až na nájezdy.