Utkání začalo lépe pro nás, když jsme se už ve třetí minutě zápasu zásluhou Honzy Maruny dostali do vedení. Hosté ale ještě v prvním dějství zvládli skóre otočit ve svůj prospěch. K tomu navíc přidali Severočeši další dvě branky v prostřední části, což s bezbrankovou poslední třetinou znamenalo, že hosté z tohoto zápasu odcházejí jako úspěšnější tým.

LHK Jestřábi Prostějov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 3. Maruna (Venkrbec, V. Burian) – 8. Korkiakoski (Benda, Plos), 15. Korkiakoski (Ton), 36. Benda (J. Koláček, Vitouch), 37. Korkiakoski (J. Koláček, Jícha).


Rozhodčí: Zavřel, Grygera - Otáhal, Bezděk.


LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (41. - Štipčák) – Hanousek, Poledna, Pohl, Drtil, Pěnčík, Kubeš, P. Kubíček – Z. Doležal, Hašek, Illéš – Jiránek (A), Jáchym (A), J. Veselý – Fronk, Vlach, Ostřížek – V. Burian, Venkrbec (C), Maruna.


HC Stadion Litoměřice: Pařík (Šatný) – Krutil, Jebavý (C), Černohorský, Benda, Tůma, Aubrecht, Pavlák – Costa, Jícha (A), Sihvonen – Ton, Korkiakoski, Plos – J. Koláček, Kuťák (A), Chlubna – Kordule, Vitouch, P. Svoboda.


 • Vyloučení
  6:6
 • Využití
  0:1
 • V oslabení
  0:1
 • Diváci
  974
 • Střely na branku
  30:23
 • Průběh utkání
  1:0, 1:4

Zápas před kamerami České televize, ve kterém byl našim soupeřem celek Litoměřic, chtěli hosté hned ze startu překlopit na svou stranu akcí Tomáš Chlubna, který pálil z pravého křídla na vzdálenější tyč Pavelkovy branky, náš brankář ale skvěle zasáhl vyrážečkou, a aniž by to plánoval, nastartoval tím skvělý útočný kontr! Dopředu se totiž ihned vydala naše čtvrtá lajna, a to takovým stylem, že z toho byl vedoucí gól! Od levého mantinelu nejprve přes osu hřiště nahrával Burian na Venkrbce, který ještě vylepšil pozici přihrávkou na Honzu Marunu. Ten nepokrytý v před brankovém prostoru neváhal, zametl puk za brankovou čáru a zařídil nám vedení 1:0. Kališníci ale dokázali v sedmé minutě zareagovat a kvůli Korkiakoskimu, který do naší branky nasměroval střílenou přihrávku od Bendy, se tak začínalo nanovo. Vrátit nám vedení mohl za malou chvíli Honza Veselý. Zpoza branky se totiž k němu na brankoviště odrazil puk a náš osamocený forward byl v dobré pozici ke skórování. Proti byl ale Lukáš Pařík, který velmi dobrým zákrokem podržel svůj tým.Puk do branky Litoměřic prošel ve dvanácté minutě utkání, nicméně kvůli nepřehledné situaci na brankovišti byla hra ještě před tím přerušena, a oslavy jsme tak museli odložit na neurčito. V patnácté minutě pak Severočeši na konci vlastního oslabení po další akci Korkiakoskiho zapsali svůj druhý gól, a s koncem první třetiny tak hosté vedli o jeden gól.

V úvodu prostřední periody prověřil pozornost Jardy Pavelky Josef Koláček, který na něj zápěstím pálil od modré čáry, náš brankář ale nastoupil do druhé části s jistotou a ránu mladého útočníka bezpečně odklidil do rohu. Na druhé straně se ve skvělé příležitosti objevil Aleš Poledna. Ten se nebál z pozice obránce sjet až do před brankového prostoru, kam mu následně přesnou přihrávku adresoval Honza Maruna. Proti Polednovi ale dokázal Pařík včas zaujmout správnou pozici a nedovolil mu srovnat stav utkání. Daleko od úspěchu nebyl posléze ani David Ostřížek, kterého ke skórování vybízel žabičkou Jirka Fronk, ani tahle spolupráce nás ale nerozradostnila. Na konci sedmadvacáté minuty obdržel dvouminutový trest za držení Michael Krutil, a tak na led podruhé v zápase naskočila naše přesilovková pětka. Ta navíc po třiceti vteřinách vybojovala další vyloučení, což znamenalo, že nám byla nabídnuta devadesáti vteřinová dvojnásobná přesilovka! I když jsme ji z velké část strávili v útočném pásmu, nepodařilo se nám během ní podruhé v zápase najít klíč od Paříkovy branky, a nadále jsme tak museli dohánět jednobrankové manko. Na tom nic nezměnila ani početní převaha, kterou jsme sehrávali sedm a půl minuty před druhou sirénou, když za katr usedal Koláček, provinivše se sekáním. Už při hře pět na pět ale zařídil třetí branku Litoměřic Vítek Benda, a tak hosté navýšili svůj náskok. Navíc nás čekaly krušné chvilky, jelikož na trestnou lavici byl odeslán Zdeněk Doležal a minutu po něm Tomáš Jiránek. Dvojnásobnou přesilovku Severočeši dokázali využít, a po čtyřicet odehraných minutách jsme na ně ztráceli tři branky.

V posledním dějství nás tak čekal nelehký úkol – alespoň srovnat třígólovou ztrátu, o což jsme se po střídání brankářů pokoušeli s Markem Štipčákem v bráně. Jenomže po dvou minutách z poslední části základní hrací doby byl na trestnou lavici za podrážení odeslán Aleš Poledna, a tak jsme se museli bránit nátlaku Kališníků. Ti hráli s klidem na holích, snažili se hlavně neztratit puk a ukrajovat další a další vteřinky, které jsme měli vyčleněny na zvrácení zápasu. Ty však utíkaly stále rychleji a když už se přece jenom do nějaké lepší šance prokousávala naše elitní formace, zastavilo její snažení postavení mimo hru. Dvanáct minut před koncem třetí třetiny bojoval o vykřesání gólové jiskřičky naděje Tomáš Jiránek, z velké blízkosti ale ve vzájemném souboji nepřekonal brankáře Paříka. Necelých osm minut před vypršením časového limitu stanoveného pro utkání jednačtyřicátého kola současně usedali na trestnou lavici Vítek Benda a Honza Pohl. Jejich tresty se ale vykrátily, a tak oba týmy pokračovali v pěti hráčích na ledové ploše. Po přihrávce od Davida Ostřížka měl na hokejce druhou velkou šanci Tomáš Jiránek. Z mezikruží však ani tentokrát nedokázal vyzrát na litoměřického maskovaného muže, který měl velký vliv na vývoj celého zápasu. V závěru utkání dostali hosté k dispozici další početní převahu. Matouš Venkrbec poněkud nešťastně zasáhl svou holí jednoho ze soupeřů při snaze zkrotit puk, což neuniklo pozornosti pruhovaných mužů. S jeho absencí jsme si sice dokázali poradit, čas na zvrat už byl ale ten tam. Ze čtvrtého vzájemného utkání proti Litoměřicím tak do tabulky žádné body nepřidáváme.

Ohlasy trenérů

Martin Janeček – LHK Jestřábi Prostějov: Začali jsme lépe první třetinu, měli jsme v ní o chloupek navrch, nechyběly nám gólovky… Zlomovým bodem zápasu byla naše přesilovka, kde jsme si z dobré aktivity vykoledovali dvojnásobnou početní převahu, ale tam nás prostě vychytali a poctivě ubránili. Tam se to zlomilo a myslím si, že to bylo to momentum zápasu, kdy si soupeř začal věřit, vedl o jeden gól a dokázal toho využít. My jsme se pak ještě ve třetí třetině snažili stáhnutím na tři lajny a výměnou gólmana dát týmu nějaký nový impuls, byť naprosto odmítáme, že by Jarda za něco mohl. Chtěli jsme prostě udělat nějakou změnu, pobláznit ten zápas, ale na to už nebyla mentální ani fyzická síla. Proti nám totiž stál velmi kvalitní a šikovný tým, který nás v poslední části k ničemu nepustil.