První třetina zápasu proti B-týmu pardubického Dynama nabídlo útočnou hru na obě strany, v zakončení byl ale šťastnější soupeř. Druhá perioda nabídla nespočet situací, kdy jeden z týmů hrál ve sníženém počtu hráčů na ledě. Z toho vyplynul jeden gól našeho týmu a jedna branka hostů. Utkání bylo plné emocí až do samotného konce, kdy se hostům podařilo zpečetit výhru trefou do naší odkryté branky.

LHK Jestřábi Prostějov - HC Dynamo Pardubice B

Branky a nahrávky: 33. Venkrbec (Veselý) – 4. Herčík (Rákos), 35. Rákos (Hrníčko, Zdráhal), 60. Kaplan (Źálčík).


Rozhodčí: Grygera, Maršálek – Král', Vašíček.


LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Štipčák) – Hanousek, Šidlík, Poledna, Drtil, Kloz, Pěnčík, Krejčí – Burian, Ostřížek, Doležal – Jiránek, Venkrbec, Fronk – Veselý, Račuk, Illéš – Maruna, Hašek, Slanina


HC Dynamo Pardubice B: Honzík (Vomáčka) – Nedbal, Zdráhal, Bukač, Kaštánek, Bučko, Voženílek – Žálčík, Rákos, Herčík – Urban, Mikyska, Hrníčko – Lichtag, Kaut, Kaplan – Paleček, Zeman, Pochobradský


  • Průběh utkání
    0:1, 1:1, 1:3

Utkání proti rezervnímu týmu pardubického Dynama, jsem započali akcí v útočném pásmu, kdy se soupeřícímu brankáři snažila nadělat problémy naše druhá formace, vedená Matoušem Venkrbcem! Kombinaci ale dokázali hosté z města perníku narušit, a tak útočná akce našeho týmu neměla dlouhého konání. Krátce poté se podařilo otevřít skóre zápasu béčku Pardubic. V před brankovém prostoru, se dokázal nejlépe zorientovat Herčík, který překonal Pavelku a zařídil našemu soupeři vedení. Před gólmana Honzíka se na oplátku chvíli poté, vydal zazlobit Marek Račuk, společně se svými křídelníky. Jeho rána ale skončila pouze na hrudi maskovaného muže Pardubic. První dějství se pomalu překlápělo do své druhé poloviny, když musel náš brankář řešit další skrumáž, před svou svatyní. S podobnou akcí, která v prvních minutách vyústila v úvodní branku utkání, si ale naše obrana tentokrát věděla rady. O minutu později se na útočné modré čáře ocitl nikým nekrytý Tomáš Hanousek, jeho rána bez přípravy ale skončila v Honzíkově lapačce. V závěru první třetiny se nám v rychlém sledu za sebou, podařilo hned třikrát nadělat starosti hostujícímu brankáři. Gólové radosti jsme se ale nedočkali, a tak jsme po první třetině ztráceli jeden zásah.

Prostřední část utkání proti bé týmu pardubického Dynama, jsme tedy začali se ztrátou jednoho gólu na kontě a nic na tom nezměnilo ani pár vteřin z trestu, které zbyly na kontě jednoho z hostujících hráčů. Ani naše další početní převaha neměla dlouhého trvání. V její polovině hlavní arbitři rozsoudili potyčku mezi Tomášem Jiránkem a Danielem Voženílkem tak, že dvě trestné minuty udělili pouze našemu útočníkovi. Ale to nebylo všechno. Za hákování na trestnou lavici putoval Jan Zdráhal, a tak jsme měli k dispozici přesilovku čtyři na tři. V ní naši hráči pomalu utahovali smyčku kolem pardubické obrany, chyběla tomu ale finální přihrávka, která by někoho z našich dostala před poodhalenou bránu. Do té ale nakonec dokázal o něco později propašovat puk Matouš Venkrbec, který sklidil ovace našich fanoušků a vyrovnal skóre utkání na 1:1. Tenhle stav ale na tabuli dlouho nevydržel, protože v dalším oslabení se nám nepodařilo uhlídat dorážející hráče Pardubic, kteří v přesile dokázali doťuknout puk za brankovou čáru a vzali si zpět jednogólový náskok. Ještě před druhou sirénou, jsme byli svědky pěstní šarvátky, která skončila pětiminutovým trestem pro Zdráhala! Nabídku jsme ale bohužel zužitkovat nedokázali, a druhá siréna tak přišla za stavu 1:2.

Počáteční minuty poslední dvacetiminutovky základní části, jsme strávili v početní převaze, která překlenula z prostřední periody. Kotouče nám ale odskakovaly od hokejek, přihrávkám chybělo pár centimetrů k tomu, aby doputovaly tam, kam byly adresovány… Náš tým se snažil o vyrovnání mimo jiné, také v šestačtyřicáté minutě, kdy hlavní sudí odeslali na trestnou lavici Víta Kaštánka. V této pasáži dokonce jeden obránců Pardubic přišel o svůj pracovní nástroj, ani tak jsme ale nenašli recept na prolomení obranného bloku. V pozoru musel být naopak Jarda Pavelka, který jistým zákrokem vyřešil nebezpečnou střelu Jakuba Lichtaga, jenž na něj mířila z levého kruhu. Osm minut před koncem třetí třetiny, se do akce vrhnuli dva útočníci v barvách Dynama. Jak první střelu Kaplana, tak dorážku Kauta, schoval ve své výstroji bezpečně Jarda Pavelka. Jenomže při zákroku ho jeden z nájezdníků atakoval, a další rvačka, ve které se nebál použít své pěsti Martin Pěnčík, byla na světě! To pořád nebylo všechno. Pár vteřin poté, co se začalo znovu hrát, už si u mantinelu něco vyříkávala další dvojička hráčů. V tomto souboji naše barvy hájil Petr Krejčí! S vyloučeními jako by se roztrhl pytel, a chvíli na to putoval na trestnou také náš Zdeněk Doležal, který vyfasoval hned čtyři minuty. Během nich se skvělým akrobatickým zákrokem prezentoval Jarda Pavelka, čímž držel naše naděje na srovnání výsledku. Ta ale zhasla půl minuty před koncem, kdy výsledek 1:3, zpečetil trefou do prázdné branky Robin Kaplan. Z utkání Proti Pardubicím, tak odcházíme s první letošní domácí porážkou.

Ohlasy trenérů

Martin Štrba – LHK Jestřábi Prostějov: Po čtyřech vítězných zápasech dnes z ledu odcházíme jako poražení. Vyhrávat nelze do nekonečna a dnes jsme si zvítězit nezasloužili. Soupeř byl od začátku lepším, byl na tohle utkání lépe připraven a zaslouženě vyhrál.