Už pět minut po startu utkání se soupeřem ze slovenské extraligy, poslal náš tým do vedení Honza Veselý, hosté však ještě před první sirénou dokázali vyrovnat. Druhá třetina už ale nabídla tři góly našeho týmu, na který Michalovce zareagovaly pouze jednou brankou. Finální, pátý zásah, přidal v poslední části Jirka Fronk! Generálku na Chance ligu, která startuje už příští středu, máme úspěšně za sebou. A pokud chcete být se startem sezóny perfektně informovaní, pořiďte si zítra, v pátek 8.9., tištěné vydání Prostějovského deníku! V jeho příloze totiž naleznete rozhovory s hráči a trenéry, ale také podrobné hokejové statistiky.

LHK Jestřábi Prostějov - HK Dukla Ingema Michalovce

Branky a nahrávky: 5. Veselý, 23. Doležal, 26. Ostřížek, 40. Šidlík, 43. Fronk – 20. Solenský, 33. Santos, 59. Solenský.LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Štipčák) – Hanousek, Šidlík, Forman, Drtil, Kloz, Pěnčík, Poledna – Burian, Ostřížek, Doležal – Jiránek, Venkrbec, Fronk – Veselý, Račuk, Illéš – Maruna, Hašek, Slanina.


HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek (Glosár) – Bodák, Korenčík, Michalčin, Mihalik (C), Macejko, Glazkov (A), Jasečko, Cibák – Pereskokov, Buc (A), Kabáč – Santos, Suja, Valach – Paločko, Solenský, Bjalončík – Bodnár, Fedor, Grega.


  • Průběh utkání
    1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3

Hned na začátku druhé minuty utkání proti soupeři hájícímu barvy slovenské extraligy, se po pravém křídle vydal na zteč Jirka Fronk, který střelou zápěstím prověřil pozornost Stanislava Škorvánka. Ten si však s letícím pukem poradil betonem, v kombinaci s lapačkou. Svou výstroj musel mít zmiňovaný strážce svatyně v pozoru i nadále, jelikož naše čtvrtá formace dokázala v útočném pásmu vytvořit tlak, který vyústil až k přihrávce na hokejku Petra Antoníčka! Ten pálil od modré čáry, jeho ránu však opět zkrotil Škorvánek. Pět minut po startu zápasu už ale náš tábor rozradostnil Honza Veselý! Právě on byl totiž ve správnou chvíli na správném místě, dokázal si najít puk v před brankovém prostoru našeho soupeře a šikovně ho umístit přesně mimo dosah brankáře v černo-oranžovém dresu! Útočné naladění našeho týmu pokračovalo i nadále! U levého mantinelu dostal na modré čáře pobídku Vojta Kloz, který neváhal, a počastoval slovenského brankáře tvrdou ránou bez přípravy. Tentokrát však Škorvánek puk ze své sítě lovit nemusel. Po vhazování v našem obranném pásmu, se puk dostal k dobře postavenému Zdeňku Doležalovi, který se vydal do úprku směrem k brance hostů! Samostatný nájezd chtěl zakončit bekhendovým blafákem, muž s maskou v dresu Dukly ale dokázal situaci jeden na jednoho vyřešit. Už to vypadlo, že první třetinu ovládneme jednogólovým rozdílem, v poslední minutě ale dokázali hosté vyrovnat na 1:1, a tak se do kabin šlo za nerozhodného stavu.

Krátce po startu prostřední periody se nám ale podařilo vedení opět překlopit na naši stranu! V útočném pásmu kombinovala naše první pětka, když se to na sebe rozhodl vzít její centr, Zdeněk Doležal! Ten se s ničím nepáral, švihnul zápěstím a upravil skóre zápasu na 2:1! Netrvalo to dlouho a mohli jsme slavit znovu. Potřetí v zápase totiž kapituloval brankář Škorvánek a to když přesně seřídil svá mířidla na hokejce David Ostřížek a zařídil našemu týmu vedení 3:1. V polovině zápasu jsme viděli minutovou pasáž hry čtyř proti čtyřem, když nejprve fauloval hostující Michal Korenčík a minutu na to přisoudili rozhodčí dvě trestné minuty Jardovi Pavelkovi za vyhození puku ze hřiště. Ještě, než se na led vrátil Korenčík, usedl k němu na lavici hanby jeho kolega Samuel Slovenský. Jakmile se počet hráčů na ledě znovu srovnal, tak se slovenskému týmu podařilo sehrát přesnou kombinaci v naší třetině a snížit náš náskok na 3:2. Téměř ihned po buly rozdali pruhovaní muži další tresty na obou stranách a dalo by se tedy říct, že jsme sledovali zhruba pětiminutový úsek přesilovek, oslabení, nebo sníženého počtu hráčů na obou stranách. V závěru prostřední periody se černé gumy ujal obránce Petr Šidlík, který prokázal, že ofenzíva mu rozhodně není cizí a gólem na 4:2, rozšířil krátce před přestávkou zápis v listině střelců!

Poslední dvacetiminutovku jsme začali tři a půl minuty dlouhou přesilovkou, jelikož z konce druhé části, se přenesla velká část trestu hostujícího Santose. A to byla příležitost pro našeho Jirku Fronka! Ten dokázal obelstít brankáře z Michalovcí, položil ho na břicho a následně bez větších problémů dostal puk za jeho záda. Našim zimním stadionem se v nejbližších vteřinách na to nesla radost hráčů, fanoušků, a také legendární „pátá“. Michalovce se snažily stáhnout náskok, který si naši hráči v průběhu zápasu dokázali vybojovat, ale pokaždé, co se během poslední periody vydali do našeho obranného pásma, dokázaly si s nimi naše defenzivní složky poradit. A když už přes ně přece jen nějaká ta střela prošla, zastavila se o připraveného Jardu Pavelku. Deset minut před koncem základní hrací doby opět zaúřadoval jeden z hlavních arbitrů. Proti pravidlům se totiž provinil Tomáš Hanousek a byl mu nařízen dvouminutový pobyt na trestné lavici. Za jeho nepřítomnosti ale nedošlo k žádným výraznějším problémům, a hra tak plynula dál za stavu 5:2. Necelých osmdesát vteřin před koncem, se podařilo hostujícímu celku přece jenom snížit na 5:3 z našeho pohledu. Nic to ale nezměnilo na tom, že sérii přípravných utkání zakončujeme vítězstvím a soustředíme síly na start nového ročníku Chance ligy!

Ohlasy trenérů

Martin Štrba – LHK Jestřábi Prostějov: Jsme rádi že jsme zvládli generálku na ligu proti tak kvalitnímu týmu. Byly tam velmi dobré věci, ale samozřejmě je pořád na čem pracovat. Našlo by se i pár situací, které se nám nelíbily, ale to bylo dáno hlavně vysokou úrovní našeho soupeře. Tým už jsme dokázali nastavit tak, jak by měl fungovat v následujících soutěžních utkáních a jsem rád, že jsme to takhle zvládli. Věřím, že do nové sezóny vstoupíme vítězně.