Do utkání lépe vstoupil Frýdek-Místek, který se už v prvních minutách ujal vedení. Skóre ale postupně ještě v první části překlopili na naši stranu Marek Račuk, Honza Slanina a Tomáš Jiránek! Ve stejném duchu se nesla také druhá perioda, po níž jsme do kabin zamířil už za velmi výhodného stavu 6:2 Během poslední dvacetiminutovky Frýdek-Místek sice dokázal zkorigovat skóre, jedna branka už ale na výsledku nic nezměnila.

LHK Jestřábi Prostějov - HC Frýdek Místek

Branky a nahrávky: 10. Račuk, 12. Slanina, 15. Jiránek, 22. Ostřížek, 27. Doležal, 37. Pěnčík – 3. Haman, 29. Haas.LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Štipčák) – Růžička, Hanousek, Kloz, Drtil, Forman, Pěnčík, Kubíček – Burian, Ostřížek, Doležal – Jiránek, Venkrbec, Fronk – Veselý, Račuk, Illéš – Maruna, Hašek, Slanina.


HC Frýdek Místek: Mokry (Šimonů) – Hrachovský, Urbanec, Haman, Výtisk, Hrůzek, Havránek – Svačina, Toman, Doktor – Haas, Walega, Hotěk – Ramik, Brada, Šuhaj – Homola, Matěj, Geidl.


  • Průběh utkání
    0:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3

V zápase proti Frýdku-Místku, jsme se po dlouhých třech týdnech představili na domácím ledě, a hned ze začátku jsme mohli sledovat hru na obě strany. Jenomže vstup do utkání lépe vyšel hostujícímu celku, který už ve druhé minutě, poslal do vedení Filip Haman. Tým z haly Polárky ihned pokračoval v útočném snažení, a snažil se vybudovat si střeleckou pozici v našem obranném pásmu. Nakonec z toho ale byla pouze jedna rána od modré, která zaduněla o Pavelkovy betony. Pak se slova ujali naši útočníci! Nejprve se do rychlého kontru vyřítila naše druhá ofenzivní řada, z níž se puku ujal Marek Račuk a přesnou střelou se postaral o vyrovnání na 1:1. Naši fanoušci se ještě radovali z Račukova gólu, když mohli jásat podruhé! Ve vlastní obranné třetině totiž nabral puk na hokejku Petr Hašek, projel s ním přes celé kluziště, načež na milimetry přesnou přihrávkou, našel na levém křídle Honzu Slaninu! Ten předvedl precizní bekhendový blafák, kterým dostal puk za záda brankáře Šimonů, a tak jsme šli do vedení 2:1. A to pořád nebylo všechno! Své střelecké umění převedl v samotném závěru první periody Tomáš Jiránek, který svou trefou upravil skóre na 3:1!

Prostřední dějství nabídlo na svém začátku pokračování útočného snažení našich hráčů. To už po půl minutě přineslo ovoce v podobě dalšího gólu našeho týmu! Ve změti těl před frýdecko-místeckým brankářem, se s pukem na hokejce dokázal prosadit hráč s číslem 44, David Ostřížek, který příznačně obstaral čtvrtou branku našeho týmu! Naši hráči neubírali pod kotlem a dál se snažili kombinovat v útočném pásmu. Rysi se mezi tím odhodlali jen k několika málo výpadům na naši polovinu hřiště, žádný z nich ale nebyl nijak nebezpečný a když už z některého z nich vzešla střela, byl to pro Pavelku rutinní zákrok. Pak přišel další úder do týlu hostů! Našim zimní stadionem ještě v první polovině zápasu zněla „pátá“, když už na pohodlný náskok v poměru 5:1, upravil skóre utkání Jirka Fronk! Následně ale rozhodčí poslali náš tým do čtyř a Frýdek-Místek nabídnutou přesilovku dokázal využít. Po střele Haase tak utkání pokračovalo za stavu 5:2. Zápis o utkání se pár minut rozšířil o dalšího střelce, když se v útočném pásmu dostal puk na hokejku Martina Pěnčíka! Ten z pozice obránce ukázal své ofenzivní vlohy a díky jeho trefě jsme tak vedli 6:2! To byl taky stav, za kterého oba týmy po čtyřiceti odehraných minutách, odcházeli do šaten.

Do poslední třetiny oba týmy vstoupily ve svižném tempu, i když rozdíl ve skóre byl už téměř propastný. Aktivnější byl stále náš tým, který buď v poklidu kontroloval puk ve svém vlastním obranném pásmu, nebo se vydal prověřit pozornost hostujícího gólmana. Situace se ale změnila necelých čtrnáct minut před koncem základní hrací doby, kdy se do vzduchu vydala pravačka jednoho z hlavních rozhodčí, aby byl následně odeslán na trestnou lavici Matouš Venkrbec, který nedovoleně podrazil jednoho ze soupeřů. V polovině jeho trestu mu na lavici hříšníků dělal společnost Honza Maruna, který šel pykat za hákování. V tu chvíli Frýdek-Místek započal tvrdý nápor na naši obrannou trojici, kombinace Rysů se nám ale dařilo systematicky rozbíjet a po návratu z trestné lavice, dokonce do samostatného úniku směřoval Matouš Venkrbec! V souboji jeden na jednoho s frýdecko-místeckým brankářem ale neuspěl. O něco později se stali aktivnějšími hosté, kteří ze své snahy vytěžili po střele od modré čáry snížení našeho náskoku. Jejich nápor ještě umocnilo další vyloučení z našich řad, dokonce opět dvojnásobné. Obranné pilíře s Pavelkou v záloze ale nedopustily žádné další komplikace, a tak jsme proti Frýdku-Místku zvítězili 6:3.

Ohlasy trenérů

Martin Štrba – LHK Jestřábi Prostějov: Z dnešního zápasu bereme důležitou výhru. To utkání ale mělo klesající úroveň. První polovina byla z naší strany velice dobrá, pak ale nejspíš pod dojmem jednoznačného výsledku, jsme polevili v koncentraci. To nám ukázalo, že proti žádnému týmu nemůžeme vypnout. Kluci opět zkoušeli věci z tréninku a ověřili si, že to funguje, jak má. Nějaká moucha by se samozřejmě našla, ale věřím, že do startu ligy se jich vyvarujeme.