Hned v první minutě se do velké akce dostali hosté, byli jsme to ale my, kdo otevřel skóre utkání. Od úvodního gólu jsme drželi kormidlo zápasu pevně ve svých rukou a díky pěti různým střelcům jsme se nemuseli strachovat o výsledek. Menší problémy nastaly až v poslední tří minutovce, kdy Banská Bystrica vstřelila dva góly. Z utkání tak bereme výhru 5:2!

LHK Jestřábi Prostějov - HC Banská Bystrica

Branky a nahrávky: 14. Antoníček, 25. Hašek, 37. Forman, 43. Illéš, 47. Veselý - 58. Žitný, 59. Matoušek .LHK Jestřábi Prostějov: Štipčák (Pavelka) – Růžička, Šidlík, Poledna, Drtil, Kloz, Pěnčík, Forman – Illéš, Ostřížek, Doležal – Jiránek, Venkrbec, Fronk – Veselý, Račuk, Slanina – Maruna, Hašek, Antoníček


HC Banská Bystrica: Tervo (Belányi) – Luža, Bačík, Wilde, Ďatelinka, Hora, Holenda, Suchan, Žabka – Žitný, Bíreš, Petriska – Turnbull, Wilkins, Štrauch – Gašpar, Vela, Matoušek – Faith, Stránský, Macek


  • Průběh utkání
    5:0, 5:2

Hned po úvodním buly zápasu se kotouče ujala útočná formace Banské Bystrice. Následoval rychlý výpad hostů, kteří si vyměnili puk přes osu hřiště a z velké blízkosti následně nikým nekrytým, mohl střílet Tomáš Matoušek. Marek Štipčák ale proti jeho pokusu vymrštil svou vyrážečku a hned v první minutě si připsal důležitý zákrok. Soupeř ze Slovenska zlobil naši obranu i nadále. Po jednom ze zakázaných uvolnění, se hra přesunula před našeho brankáře, který ihned po vhazování musel likvidovat další svižnou střelu. I tentokrát si ale poradil. Na druhé straně se o pár minut později, vydal z obrany až na brankoviště Banské Bystrice Vojta Kloz! Ten se dokázal procpat do před brankového prostoru, jeho bekhendový blafák ale nakonec úspěch neslavil. Následná útočná snaha však našemu týmu přinesla přesilovou hru, když na trestnou lavici za držení, putoval obránce Adam Stránský. Jenomže v nabídnuté početní převaze se nám nedopařilo najít recept na soupeřův obranný val, a tak zápas pokračoval za bezbrankového stavu. To ale neplatilo poté, co se puku zmocnil Petr Antoníček! Ten z pravého kruhu dokázal přesně zamířit, našel skulinku ve výstroji brankáře hostujícího celku a postaral se o jednobrankové vedení našeho týmu. S tím jsme pár minut na to odcházeli do kabin, když zazněla první siréna.

V prvních minutách druhé periody, se od pravého mantinelu připomněl Jirka Fronk, který ránou bez přípravy prověřil pozornost slovenského gólmana. Ten ale puk za pomoci své hokejky, bez větších potíží odrazil do ochranné sítě. Co už ale rozsvítilo červené světlo za zády maskovaného muže Banské Bystrice, to byla střela Petra Haška! Ten se prosadil z pozice centra naší čtvrté formace a svižnou střelou zápěstím nám zařídil vedení 2:0. To mohlo být o něco později ještě vyšší, když na levé straně kluziště vybojoval puk Honza Maruna. Vybruslil s ním až do útočného pásma, kde ho plánoval přes osu předat Martinu Pěnčíkovi. Počínání naší dvojice ale překazil obránce hostů, ve spolupráci se svým brankářem. O další dobytí svatyně týmu ze Slovenska, se bekhendovým blafákem pokoušel Honza Veselý, kterého na zteč vyslal jeho jmenovec Slanina. Skulinku mezi betony brankáře Banské Bystrice nenašel. Psala se čtyřiatřicátá minuta, když se puku zmocnil Marek Račuk a vydal se s ním do útoku. Dokázal položit na břicho gólmana Treva, který ale předvedl výstavní zákrok, kterým zmařil dorážku Honzy Slaniny. Úspěch však pár minut před koncem prostředního dějství, slavil Lukáš Forman, díky kterému jsme tak po čtyřiceti minutách vedli 3:0.

Do třetího třetiny oba týmy opět vstoupily útočně naladěny, a tak jsme i nedále sledovali ofenzivní hokej na jednu, či druhou stranu. Oba týmy zakládaly rychlé protiútoky, které však většinou končily nahozením do náruče jednoho z brankářů. Takticky sehraných kombinací bylo poskrovnu. To ale nedělalo žádný problém Kubovi Illéšovi, který se zmocnil kotouče a svými šikovnými ručičkami navýšil naše vedení už na 4:0! V útočném tlaku jsme pokračovali i nadále, jelikož na trestnou lavici byl odeslán hostující útočník Bode Wild! Co na tom, že tuhle přesilovku jsme nevyužili. Během následující, se totiž o slovo přihlásil útočník Honza Veselý, po jehož trefě, už po druhé za dva dny, našim stadionem zněla „pátá“. Pravačky rozhodčích létaly do vzduchu i nadále a tentokrát se postihu nevyhnuli Jirka Fronk, s Vojtou Klozem. Naše obranné řady tak čekala těžká zkouška, v podobě více než minutového oslabení ve třech proti pěti. V něm se ale jak lokomotiva vyřítil do útoku Petr Hašek, který si za svou útočnou akci, jíž už chyběla jenom pomyslná třešnička na dortu, v podobě zakončení, vysloužil uznalý potlesk našeho publika. Ke konci utkání se podobně jako na startu vyznamenal Marek Štipčák, kterému chybělo jen málo k tomu, aby udržel čisté konto. Nakonec ale puk musel ze své sítě lovit dvakrát, i tak jsme však utkání ovládli výsledkem 5:2.

Ohlasy trenérů

Martin Štrba – LHK Jestřábi Prostějov: Dnes jsme se na ledě potkali s velice kvalitním soupeřem. Zápas nám ukázal, v čem je naše síla, ale naopak i kde jsou naše slabiny. Nesmírně si ceníme toho, že jsme porazili soupeře ze Slovenské extraligy. Konec byl takový nešťastný, dostali jsme dva góly z oslabení na závěr, což trochu kazí ten výsledek. Chtěli jsme, aby Štipec vychytal nulu, protože převedl vynikající výkon. Velice dobře dnes ale hrál celý tým.