První přátelský zápas před nadcházejícím chanceligovým ročníkem 2023/24, odstartoval svižně! Vedení se nejprve ujala ostravská Poruba, pak se ale probudili naši střelci a překlopili vývoj utkání na naši stranu! Hosté však našli rychlou odpověď, a tak jsme po dvaceti minutách odcházeli do kabin za nerozhodného stavu! Ve druhé třetině se střelecky prosadila další dvojice našich hráčů, zatímco ostravská Poruba vstřelila pouze jednu branku. Poslední dvacetiminutovka základní části proběhla bez vstřeleného gólu. Náš tým si dokázal pohlídat hubené vedení, a z prvního přípravného zápasu, tak odcházíme jako vítězové!

LHK Jestřábi Prostějov - HC RT TORAX Poruba

Branky a nahrávky: 5. Jáchym, 11. Veselý, 25. Krejčí, 30. Račuk - 2. Vachovec, 17. Sedlák, 33. Mrázek.  • Vyloučení
    3:3
  • Využití
  • V oslabení
  • Průběh utkání
    0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3

První přípravný zápas před nadcházejícím ročníkem Chance ligy, začala lépe ostravská Poruba! Té se totiž už ve druhé minutě zápasu, podařilo vstřelit úvodní branku. Poruba se nedlouho poté radovala podruhé, nicméně, rozhodčí druhou branku hostujícího celku neuznali, a to kvůli posunuté brance našeho týmu. Pak ale přišel faul, který vyústil v přesilovou hru pro náš tým! Během dvouminutové početní převahy jsme se usadili v útočném pásmu, a postupnými krůčky jsme si vypracovali šanci, na jejímž konci stál Tomáš Jáchym! Ten předvedl, že během letní pauzy nezapomněl svůj střelecký um, a svižnou střelou z levého kruhu srovnal stav utkání na 1:1! Oba týmy se chtěly dostat do alespoň jednobrankového vedení, tempo hry tak stále bylo svižné. Ještě v první polovině úvodního dějství, se před okrytou bránou objevil Tomáš Jiránek, který ale nedokázal zkrotit skákavý puk! To nás ale nemuselo mrzet dlouho, protože chvíli poté na sebe vzal zodpovědnost kanonýr Honza Veselý, který přesně mířenou ránou poslal náš tým do vedení 2:1! Poruba se však s našim náskokem nechtěla smířit, a následně si to namířila do našeho obranného pásma. V něm se d dobré pozice dostal jeden z ostravských obránců, který chtěl prověřit Jardu Pavelku střelou od modré. Jeho projektil ale už na začátku trasy dokázal zablokovat Honza Slanina! Hosté ale přece jen ještě před první sirénou dokázali stav utkání srovnat, a tak se do kabin odcházelo za vyrovnaného stavu 2:2!

Druhá dvacetiminutovka začala pod taktovkou celku z Ostravy, který se hned po buly vrhnul do útoku, a orazítkoval tyčku Pavelkovy svatyně! Na druhé straně se o chvíli později do zakončení dostal nováček v našem dresu, Jirka Fronk! S jeho střelou si ale dokázal poradit brankář Bláha. Ten už byl ale krátký na šikovné ruce našeho obránce Petra Krejčího, který se nejlépe zorientoval v závaru na hostujícím brankovišti, a dokázal dostat puk za brankovou čáru! Hned vzápětí jsme dostali další šanci navýšit svůj náskok! Za sekání totiž putoval na trestnou lavici Vojtěch Střondala, a na led tak podruhé v zápase vyjela naše přesilovková formace. V polovině Střondalova trestu se do před brankového prostoru, dostal do dobré šance, stejně jako následující kombinace Honzy Maruny, s Honzou Slaninou, ale skončila pouze ve výstroji brankáře Poruby. To se ale nedá říct o střeleckém snažení staronové tváře v našem dresu, Marka Račuka! Ten dostal puk za Bláhova záda krátce před polovinou zápasu, a poslal tak náš tým do dvoubrankového vedení! Hosté nicméně dokázali během necelých tří minut zareagovat a znovu se dostali na dostřel jednoho gólu. Poruba prahla po vyrovnání, a její úsilí se ještě navýšilo v nabídnuté přesilové hře. Početní převahu sehrávali Ostravané dokonce dvakrát, ani jednou ji však nedokázali zužitkovat, a do šaten se tak po čtyřiceti odehraných minutách, odcházelo za stavu 4:3 pro náš tým!

Poslední periodu utkání proti Porubě jsme odstartovali v početní výhodě, která se nám po nedovoleném zákroku jednoho z hostů, přenesla z konce prostřední třetiny! V ní se z mezikruží zkoušel zapsat mezi střelce Tomáš Drtil, jeho rána ale pouze zaduněla o betony brankáře Bláhy! Pak jsme se ale museli bránit proti početní výhodě Poruby, která měla možnost sehrát dvouminutovou přesilovkou poté, co na dvě minuty putoval za katr Petr Antoníček! Při jeho vyloučení sehrála hostující útočná formace solidně vypadající kombinaci, která skončila střelou z osy hřiště. Maskovaný muž v naší brance měl ale dobrý výhled na puk, a nedopustil žádné problémy. To platilo také při další podobné akci, kdy ho ránou z první, od modré čáry, prověřil obránce Jiří Klimíček. Náš tým po zbytek poslední třetiny převážně kontroloval tempo hry, a bez větších komplikací si udržel nejtěsnější možný náskok. Nad ostravskou Porubou tak v přípravném utkání vítězíme 4:3!

Ohlasy trenérů

Martin Štrba - LHK Jestřábi Prostějov: Jsme velice rádi, že se nám první zápas povedl, když jsme hráli proti tak kvalitnímu soupeři. Pořád jsme ve fázi, kdy nabíráme kondici, proto jsme taky dnes nastupovali na tři pětky. Chtěli jsme, aby kluci aplikovali do hry některé nové věci, které trénujeme, což se nám podařilo. Samozřejmě to nebyl bezchybný výkon, ale na druhou stranu se dá najít i spousta pozitiv.