První třetina nabídla svižný hokej na obě strany. Našemu týmu se v ní dvakrát podařilo odskočit na jednogólový rozdíl, Osvětim ale utkání vždy dokázala srovnat, a navíc překlopit vedení na svou stranu. Devatenáct sekund před koncem úvodního dějství, se však o nerozhodný stav 3:3, postaral David Ostřížek. Prostřední dvacetiminutovka byla na góly o poznání chudší. O jediný se postaral Vilém Burian, jehož zásluhou jsme tak po druhé siréně odcházeli do kabin s vedením 4:3. Třetí třetina byla plná zvratů a už to vypadalo, že Osvětim dokáže utkání otočit. Pár minut před koncem základní hrací doby nás však do hry vrátil Tomáš Drtil, a šlo se do prodloužení. V něm byl nakonec přece jen úspěšnější tým soupeře.

TH Unia Oświęcim - LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 6. Dziubinski (Kaleinikovas, Prusak), 10. Wanat (Jáchym, Hanousek), 13. Sadlocha (Denyskin), 51. Karjalainen (Ahopelto), 52. Krzemien (Sadlocha), 61. Olsson-Trkulja (Ackered, Kaleinikovas) – 2. Krejčí (Drtil), 6. Fronk (Jáchym, Hanousek), 20. Otřížek (Pěnčík), 26. Burian (Šidlík), 58. Drtil (Račuk).TH Unia Oświęcim: Lundin (R. Kowalowka) – Ackered, Djukov, Valtola, Jakobsons, Bezuška, Noworyta, Lukawski, S. Kowalowka – Olsson-Trkulja, Dziubinski, Kaleinikovas – Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen – Denyskin, Krzemien, Sadlocha – Wanat, Šoltýs, Prusak.


LHK Jestřábi Prostějov: Štipčák (Pavelka) – Šidlík, Hanousek, Poledna, Drtil, Kloz, Pěnčík, Krejčí – Burian, Ostřížek, Hašek – Jiránek, Jáchym, Fronk – Veselý, Račuk, Illéš – Antoníček, Venkrbec, Slanina.

Utkání proti Osvětimi jsme začali jako aktivnější tým, a hned po necelé minutě a půl se nám podařilo otevřít skóre zápasu! Po nejprve neúspěšné kombinaci, se puk dostal na modrou čáru k Tomáši Drtilovi. Ten ho posunul na svého kolegu z obrany, Petra Krejčího, který zamířil přesně, a propasíroval puk přes výstroj polského brankáře, čímž poslal náš tým do vedení. Umocnit svůj náskok, jsme mohli hned v následujících minutách, kdy dvě minuty za nedovolené bránění, vyfasoval jeden z hráčů v modrém! Na led tak zamířila naše přesilovková formace, jenomže pár vteřin před koncem početní převahy, rozhodčí za podražení, odeslali na trestnou lavici Tomáše Drtila, a tak si malou chvíli po jeho usednutí na trestnou lavici, vyzkoušela přesilovku také Osvětim. V ní ve vlastním obranném pásmu nabral rychlost Krystian Dziuibinski, dojel s pukem až na pravé křídlo naší třetiny, a střelou zápěstím se postaral o vyrovnání skóre. Proti vyrovnanému stavu, se ale po několika málo vteřinách, vyslovila hokejka Jirky Fronka, která nás po druhé v zápase donutila polského brankáře lovit puk z branky. Těsně před tím, než se první dějství přehouplo do své druhé poloviny, se ale kotouče ujal Dariusz Wanat, který dokázal prostřelit Marka Štipčáka, a opět se tak začínalo od začátku. Jenomže nerozhodný stav ani tentokrát nevydržel dlouho. Pár minut na to, se totiž do samostatného úniku dostal osvětimský Jakub Sadlocha, který za pomoci bekhendového blafáku, poslal našeho soupeře do jednobrankového vedení. Devatenáct vteřin před první sirénou, však vzal dění zápasu do svých rukou David Ostřížek, který osvěžil své snajperské dovednosti a přesnou střelou na vzdálenější tyč se postaral o to, aby první perioda skončila za stavu 3:3.

Klání v Ostravar aréně, pokračovalo druhou třetinou, kdy po dvou a půl minutách, nadvakrát vyzkoušel pozornost maskovaného muže v barvách Osvětimi Kuba Illéš. Z před brankového prostoru ale našel jen lapačku soupeřícího brankáře. Proti praivldům se chvíli poté krosčekem provinil Petr Antoníček, a tak jsme se po druhé v zápase museli bránit ve čtyřech hráčích na ledové ploše. S početní nevýhodou, jsme si ale poradili bez sebemenších problémů, a navíc krátce po srovnání počtu hráčů na ledě, prokázal šikovné ručičky Vilém Burian! Ten se ve spleti čtveřice hráčů ničeho nezalekl a svižnou střelou zápěstí upravil skóre zápasu na 4:3. Jenomže krátce poté vyletěla pravačka hlavního sudího opět ke stropu, a za nebezpečnou hru vysokou holí, byl na dvě minutý potrestán Tomáš Jáchym. Než ale utekla polovina trestu našeho útočníka, na druhé straně trestné lavice, mu kvůli nesportovnímu chování dělal společnost Krystian Dziubinski, a hrálo se tak čtyři na čtyři. Psala se druhá polovina utkání, když se Matouš Venkrbec provinil proti pravidlům sekáním. Krátce po jeho návratu na led ale rozhodčí sáhli také do řad týmu z Osvětimi, a tak se síly na ledě překlopily. Během této pasáže se do největší šance dostal Jirka Fronk, který ale z osy hřiště přestřelil branku. Zbytek prostřední třetiny už ale změnu stavu nepřinesl, a po skončení dějství, které bylo o poznání klidnější než to první, jsme si do kabin odnášeli jednobrankový náskok.

Poslední část řádné hrací doby, odstartovalo vyloučení Viléma Buriana, který byl potrestán dvouminutovým trestem, za nebezpečnou hru vysokou holí. Osvětim sice dokázala nebezpečně rozestavit útočnou pětici v našem obranném pásmu, naši hráči ale utvořili neprostupný blok před brankářem Štipčákem, a nedovolili tak soupeři dostat se do sebemenší šance. Bránit náporu jsme se ale museli nadále. Tentokrát za podražení, vykázali pruhovaní muži na dvouminutovou pauzu Honzu Veselého. Během jeho pobytu se nám ale dařilo systematicky nabourávat rozehrávku a případné kombinace našeho polského soka, a tak jsme i tentokrát z početní nevýhody, vyšli bez újmy. V devětačtyřicáté minutě došlo k rozmíšce mezi Janem Šoltýsem a Davidem Ostřížkem. První jmenovaný po chvilce usedal na lavici hanby za napadení, útočník našeho týmu pak musel dvě minuty odsedět kvůli sekání. Hra ve čtyřech proti čtyřem vyšla lépe Osvětimi. Jeden z obránců poslal od modré čáry přihrávku přesně na hokejku Henryho Karjalainena, který ji jen lehce nasměřoval směrem do branky a srovnal na 4:4. Vzápětí Osvětim mohla slavit znovu. Hokejisté z Polska, se totiž dostali do přečíslení dva na jednoho, na jehož konci stál Lukasz Kremien, který dokázal obejít našeho brankáře a otočit vedení na stranu svého týmu. Naši hráči ale nesložili zbraně a neúnavně dobývali branku soupeře. Ve zkrácené početní převaze se nám podařilo sehrát slibně vypadající kombinaci, na jejímž konci byl v dobré střelecké pozici Kuba Illéš. Puk však nedokázal procpat přes změť bránících hráčů před ním. Gólovou radost našemu týmu ale přinesl o chvíli později Tomáš Drtil! Ten po deseti sekundách početní převahy využil nabídnutý puk, do kterého se opřel vší silou a gólem na 5:5 rozvlnil síťku osvětimské branky. V Ostravar aréně se tak muselo jít do prodloužení.

To ale trvalo pouhých dvaatřicet vteřin, jelikož ránou z pravého kruhu rozsekl osud zápasu Kristaps Jakobsons. První zápas na turnaji O pohár RT Torax, tak prohráváme v prodloužení.

Ohlasy trenérů

Martin Štrba – LHK Jestřábi Prostějov: Prohra nás samozřejmě mrzí, ale chtěl bych vyzdvihnout, jak jsme v závěru v nelehké situaci, ukázali týmovou sílu a podařilo se nám srovnat zápas necelé tři minuty před koncem. V utkání se znovu projevila spousta pozitivních věcí, hráči si stále více vštěpují to, co trénujeme, za což jsem rád. Na našem herním projevu vidím každým dnem více a více pozitiv, která postupně vytlačují negativní aspekty naší hry.