Oba týmy nastoupili do zápasu o pohár RT Torax v klidnějším a opatrném stylu hry. Po první třetině jsme zápas měli na naší straně a do šaten šli s náskokem dvou gólů. Ačkoliv jsme byli sázkovými kurzy outsideři, předvedli jsme lepší hru. Druhá dvacetiminutovka ale nakopla domácí celek a srovnali skóre na 2:2. Do třetí sirény se hrál vyrovnaný hokej nahoru a dolů. Spousta chyb na obou stranách a vyloučení se nakonec obrátila v náš prospěch, a tak odvážíme domů vítězství i pohár!

HC RT TORAX Poruba - LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 9. Ostřížek (Burian), 16. Fronk, 25. Šedivý (Berisha, Střondala), 29. Doudera (Tvrdoň, Klimíček), 53. Račuk (Illéš, Ostřížek).HC RT TORAX Poruba: Dolejš (Bláha) – Doudera, Hlaváč, Klimíček, Voráček, Gutwald, Vechovský, Lemcke, Adamec – Mrázek, Šoustal, Tvrdoň, Šedivý, Střondala, Razgals, Brodek, Vachovec, Häring, Klímek, Berisha, Gřeš


LHK Jestřábi Prostějov: Štipčák (Pavelka) – Šidlík, Hanousek, Poledna, Drtil, Kloz, Krejčí, Kubíček – Burian, Ostřížek, Doležal – Jiránek, Jáchym, Fronk – Slanina, Račuk, Illéš – Maruna, Hašek, Antoníček

Utkání začalo v klidném dějství s pár příležitostmi na naší straně a trestem domácích za nedovolené bránění. To ale prolomila až klička bezprostředně před brankou domácí Poruby, kde David Ostřížek otevřel skóre a poslal nás do vedení. Po první brance jsme ale nepřestali polevovat a drželi se nadále v útočném pásmu. Takřka ve dvanácté minutě si šel ale svůj trest odpykat Jakub Illéš za podrážení. Tuto příležitost ale Poruba nevyužila a téměř se nedostala k akci v útočném pásmu. Nečekalo se dlouho a Jiří Fronk se po individuální akci jedna proti dvěma prosadil našim druhým gólem, a tak nás poslal již do dvou brankového vedení. Vyloučení proběhlo opět i na druhé straně domácí Poruby a po podrážení se šel posadit Tomáš Voráček, ale na to jsme nedokázali odpovědět. Domácí Poruba oslabení po třech vyhozeních z pásma zvládnula.

Ačkoliv jsme druhou dvacetiminutovku začali opět tlačit, netrvalo to nijak dlouho. Ve třetí minutě druhé třetiny si šel na trestnou odpočinout Petr Šidlík za hákování. Poruba dlouho neváhala, a tak jsme po teči před Marou Štipčákem obdrželi doháněcí branku od Ondřeje Šedivého. Po gólu na 1:2 začaly být oba celky opatrnější a dělaly chyby. To jsme ale nejvíce odnesli my a po vyloučení Tomáše Jáchyma nás hráč Poruby potrestal srovnávací brankou. Lukáš Doudera se svou tečí do brány prosadil a vrátil tým do hry. Vypadalo to jako by nás vyrovnávací gól uspal a více aktivnějším týmem se stala domácí Poruba. Už podruhé si šel svůj trest odpykat Kuba Illéš, tentokrát ale za sekání. Ve čtrnácté minutě druhé dvacky se dostal do samostatného úniku Ondřej Šedivý, s tím si ale Štipčák parádně poradil. Přesilovku jsme si přece jen ke konci druhé třetiny zkusili taky, ale branka z toho nepadla. A tak nám druhá část hry přinesla jen dva inkasované góly.

Po čtyřiceti minutách hry se do poslední třetiny obuli domácí, ale dokázali jsme jim oponovat. Největší šanci měla Poruba v páté minutě poslední dvacky, kdy puk nebezpečně poskakoval po brankovišti. Se štěstím pro nás ale gól nepadl. Posadit se šel také Honza Slanina za hákování, to jsme bez větších problémů zvládli. Deset minut před koncem na trestnou lavici zamířil Aaron Berisha za podrážení. To můžeme považovat za osudné, protože nás to nakoplo a začali jsme domácí tým tlačit. Po pár příležitostech si odražený kotouč před prázdnou svatyní našel Marek Račuk a poslal nás zpět do vedení na 2:3. Následně se puk po vyhození Aleše Poledny dostal za hrazení, a tak si šel odsedět dvou minutový trest za zdržování hry. Zbývalo dvacet sekund a domácí si s prázdnou brankou berou oddechový čas. Ještě padlo pár pokusů na našeho brankáře, ale většinu z nich jsme zdárně vyhodili, a tak už se skóre nezměnilo a odvážíme si vítězství i pohár RX Torax.


Ohlasy trenérů

Lukáš Majer - LHK Jestřábi Prostějov: V 1.třetině jsme byli v pohybu, silní na kotouči a diktovali jsme tempo hry, po zásluze jsme byli odměněni i gólově. Chyběl nám zabijácký instinkt v tom odskočit na 3:0 nebo 4:0. Poruba od 2.třetiny přidala na agresivitě a pohybu, čímž si vynutila přesilovky a přirozeně i herní převahu. Díky odhodlanosti a vůli utkání vyhrát jsme závěr zlomili na naši stranu, ale Poruba ukázala, že složila skvělé mužstvo a pokud máme proti takovému týmu uspět i v soutěži, musíme mít lepší disciplínu a držet tempo naší hry po všechny třetiny. Blahopřeji našemu týmu k trofeji na turnaji, každý kdo jde do turnaje, tak jej chce vyhrát a my si vážíme toho, že jsme našli cestu, jak pohár získat.